БAЊAЛУКA - С циљем уклањања препрека пословању предузетника у Републици Српској, јуче је у Бањалуци основан Центар предузетничких иницијатива (ЦПИ).
Предсједник Управног одбора ЦПИ Aлександар Додик је истакао да је у питању удружење предузетника које је формирано с намјером да уједини гласове предузетника РС према државним институцијама, које треба да побољшају услове пословања.
- Користећи све инструменте грађанске борбе и иницијативе, а кроз партнерски однос са представницима власти, Центар има циљ да утиче на креирање бољег пословног амбијента у РС - истакао је Додик.
Оснивачкој скупштини су присуствовали представници предузећа РС која заједно запошљавају преко 2.000 радника, чији укупни приходи прелазе 150 милиона КМ и чији плаћени порези и доприноси на годишњем нивоу прелазе износ од 25 милиона КМ.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.