Џомбић: Наставак инвестиција након докапитализације

Агенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Џомбић: Наставак инвестиција након докапитализације

Бањалука - Предсједник Владе Републике Српске Александар Џомбић изјавио је да је за наставак инвестиционог пројекта “Агробанке” у Републици Српској потребно неколико мјесеци да се проведе поступак њене докапитализације, коју ће радити Влада Србије, преносе агенције.

Џомбић је рекао данас новинарима у Бањалуци да је у “Агробанци” у току реструктурисање руководства, након чега је потребно обезбиједити сагласност Народне банке Србије за инвестирање у иностранству.

Он је подсјетио да је од предсједника Владе Србије Мирка Цветковића прије неколико мјесеци добио чврсто увјеравање да “Агробанка” неће одустати од свог инвестиционог пројекта у Српској, али да је претходно потребно провести докапитализацију, коју ће радити Влада Србије као највећи појединачни власник од 20 одсто.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.