Partizan ipak prejak za Igokeu

Beograd - Košarkaši Partizana pobjedili su Igokeu sa 87:64 u poljlednjem subotnjem meču 13. kola ABA lige.

Partizan se mučio u prvom poluvremenu, ali je potom odigrao nevjerovatnu treću četvrtinu u kojoj je prelomio susret u hali ’Aleksandar Nikolić’.

’Crno-bijeli’ su na odmor otišli sa šest poena minusa, taj dio igre dobili 32:14, postigavši više poena nego u čitavom prvom poluvremenu.

U tim trenucima zablistali su Amerikanci – Frenk Robinson ekspresno je vratio egal, da bi onda Vili Hečer "poludio" i trojkama zatrpao koš protivnika. Do kraja meča igrači Aleksandra Džikića nastavili su u istom ritmu i upisali desetu pobjedu.

Koliko je beogradski klub dominirao u drugih 20 minuta, najbolje pokazuje šuterska statistika. U prvom dijelu ubacili su samo jednu trojku iz 13 pokušaja, a u drugom nestvarnih 11-13.

Partizan će se sa skorom 10-3 izjednačiti sa Budućnošću ukoliko crnogorski klub izgubi od Crvene zvezde, dok je Igokea zabilježila šesti neuspjeh, uz sedam trijumfa.