Партизан ипак прејак за Игокеу

Б92

Београд - Кошаркаши Партизана побједили су Игокеу са 87:64 у пољледњем суботњем мечу 13. кола АБА лиге.

Партизан се мучио у првом полувремену, али је потом одиграо невјероватну трећу четвртину у којој је преломио сусрет у хали ’Александар Николић’.

’Црно-бијели’ су на одмор отишли са шест поена минуса, тај дио игре добили 32:14, постигавши више поена него у читавом првом полувремену.

У тим тренуцима заблистали су Американци – Френк Робинсон експресно је вратио егал, да би онда Вили Хечер "полудио" и тројкама затрпао кош противника. До краја меча играчи Александра Џикића наставили су у истом ритму и уписали десету побједу.

Колико је београдски клуб доминирао у других 20 минута, најбоље показује шутерска статистика. У првом дијелу убацили су само једну тројку из 13 покушаја, а у другом нестварних 11-13.

Партизан ће се са скором 10-3 изједначити са Будућношћу уколико црногорски клуб изгуби од Црвене звезде, док је Игокеа забиљежила шести неуспјех, уз седам тријумфа.