Druge fudbalske lige RS, deveto kolo: Omarska silna i u Prnjavoru

D. Pašagić, B. Radulović

Banjaluka - Fudbaleri Omarske u derbiju devetog kola Druge lige Republike Srpske, grupa zapad, savladali su kao gosti Ljubić u Prnjavoru sa 4:2 i učvrstili su se na liderskoj poziciji.

Iako su domaći u dva navrata imali vođstvo, u finišu meča do punog izražaja došla je bolja fizička pripremljenost mladića trenera Milenka Vulete. Sa tri gola, postignuta od 78. do 85. minuta, sačuvali su vodeću poziciju na tabeli. Prnjavorčani tako ni u četvrtom nastupu pred svojim navijačima, nisu stigli do prve pobjede, pa su ostali u opasnoj zoni. Poslije ovog kola Omarska ima tri boda prednosti u odnosu na najbližeg pratioca Slogu iz Doboja.

Veoma zanimljiv susret odigran je i Doboju, gdje je u sudaru dvije Sloge slavila domaća sa 4:1 i tako pretekla rivala iz Srpca na drugom mjestu. Početak susreta bio je neobičan, jer su gosti stekli prednost već u drugom minutu, da bi do petog minuta Dobojlije uspjele, sa dva gola, da naprave preokret, kojim su najavili prvi jesenji poraz družine trenera Dragana Vukše. Golovima veterana Borislava Lukića i izuzetno raspoloženog Haruna Jupića, domaći su stigli do ubjedljivog trijumfa potvrđujući da su među najozbiljnijim kandidatima za jesenju titulu.

U grupi istok vodeći Napredak je na svom terenu savladao rogatičku Mladost sa 3:0 i sada ima četiri boda prednosti u odnosu na Jedinstvo iz Brodca, koje je na gostovanju kod Mladosti u Bogutovom Selu igralo neriješeno, 1:1.

Parovi desetog kola koje se igra u subotu i nedjelju, 17. i 18. septembra: grupa zapad: DOBOJ: Željezničar - Proleter (T), OMARSKA: Omarska - Ozren, KOZARSKA DUBICA: Borac - Ljubić, BANjALUKA: BSK - Jedinstvo (Ž), SRBAC: Sloga - Sloga (T), MILOSAVCI: Župa - Sloga (D), DONjA SLATINA: Mladost - Liješće, MODRIČA: Modriča M. - Laktaši, grupa istok: UGLjEVIK: Rudar - Famos, BRČKO: Jedinstvo - Proleter (D), ROGATICA: Mladost - Sloga j., BRODAC: Jedinstvo - Napredak, GACKO: Mladost - Mladost (BS), JANjA: Podrinje - Ilićka 01, SOKOLAC: Glasinac 2011 - Lokomotiva, Radnički (K) slobodan.