Друге фудбалске лиге РС, девето коло: Омарска силна и у Прњавору

Д. Пашагић, Б. Радуловић

Бањалука - Фудбалери Омарске у дербију деветог кола Друге лиге Републике Српске, група запад, савладали су као гости Љубић у Прњавору са 4:2 и учврстили су се на лидерској позицији.

Иако су домаћи у два наврата имали вођство, у финишу меча до пуног изражаја дошла је боља физичка припремљеност младића тренера Миленка Вулете. Са три гола, постигнута од 78. до 85. минута, сачували су водећу позицију на табели. Прњаворчани тако ни у четвртом наступу пред својим навијачима, нису стигли до прве побједе, па су остали у опасној зони. Послије овог кола Омарска има три бода предности у односу на најближег пратиоца Слогу из Добоја.

Веома занимљив сусрет одигран је и Добоју, гдје је у судару двије Слоге славила домаћа са 4:1 и тако претекла ривала из Српца на другом мјесту. Почетак сусрета био је необичан, јер су гости стекли предност већ у другом минуту, да би до петог минута Добојлије успјеле, са два гола, да направе преокрет, којим су најавили први јесењи пораз дружине тренера Драгана Вукше. Головима ветерана Борислава Лукића и изузетно расположеног Харуна Јупића, домаћи су стигли до убједљивог тријумфа потврђујући да су међу најозбиљнијим кандидатима за јесењу титулу.

У групи исток водећи Напредак је на свом терену савладао рогатичку Младост са 3:0 и сада има четири бода предности у односу на Јединство из Бродца, које је на гостовању код Младости у Богутовом Селу играло неријешено, 1:1.

Парови десетог кола које се игра у суботу и недјељу, 17. и 18. септембра: група запад: ДОБОЈ: Жељезничар - Пролетер (Т), ОМАРСКА: Омарска - Озрен, КОЗАРСКА ДУБИЦА: Борац - Љубић, БАЊАЛУКА: БСК - Јединство (Ж), СРБАЦ: Слога - Слога (Т), МИЛОСАВЦИ: Жупа - Слога (Д), ДОЊА СЛАТИНА: Младост - Лијешће, МОДРИЧА: Модрича М. - Лакташи, група исток: УГЉЕВИК: Рудар - Фамос, БРЧКО: Јединство - Пролетер (Д), РОГАТИЦА: Младост - Слога ј., БРОДАЦ: Јединство - Напредак, ГАЦКО: Младост - Младост (БС), ЈАЊА: Подриње - Илићка 01, СОКОЛАЦ: Гласинац 2011 - Локомотива, Раднички (К) слободан.