Banjalu­čan­ka San­dra Mi­li­kić o pa­klu u Kataloniji za Glas Srpske: Bar­se­lo­na uti­hnu­la u tre­nu, ću­ti i tu­gu­je

Ve­dra­na Ku­la­ga
Banjalu­čan­ka San­dra Mi­li­kić o pa­klu u Kataloniji za Glas Srpske: Bar­se­lo­na uti­hnu­la u tre­nu, ću­ti i tu­gu­je

Bar­se­lo­na - Je­dan od naj­bu­čnih gra­do­va na svi­je­tu uti­hnuo je u tre­nut­ku. Te­ro­ris­ti­čki na­pad je pro­mi­je­nio sve. Ljudi još ne mo­gu da vje­ru­ju da se to de­si­lo ov­dje. Ću­te u ne­vje­ri­ci i tu­gu­ju.

Svje­dok su­mor­ne da­našnjice u Bar­se­lo­ni je i Banjalu­čan­ka San­dra Mi­li­kić ko­ju je put ka pres­ti­žnoj di­plo­mi odveo u Špa­ni­ju. Po­sli­je za­vrše­nih stu­di­ja os­ta­la je da ži­vi i ra­di u je­dnoj od ba­na­ka u cen­tru ka­ta­lon­ske pres­to­ni­ce, sve­ga 200-300 me­ta­ra od mjes­ta gdje se do­go­dio prvi na­pad. Ča­ri gra­da od ko­jeg se ni­je mo­gla ras­ta­ti nes­ta­le su u tre­nu.

- Ra­dim u ban­ci udaljenoj ne­kih 200-300 me­ta­ra od mjes­ta gdje se de­sio prvi na­pad. Sre­ćom iza­šli smo ra­ni­je s po­sla i bi­la sam već kod ku­će ka­da su gra­dom za­vla­da­le sce­ne uža­sa i ha­osa - ka­že Mi­li­ki­će­va za "Glas Srpske".

Na pu­tu do po­sla na­ila­zi­la je sa­mo na muk me­đu ljudi­ma.

- Ni­ko ne raz­go­va­ra, grad je pos­tao tih, za­ni­je­mi­li su i po pri­ro­di bu­čni Špan­ci. Sve se pro­mi­je­ni­lo. To se vi­di i osje­ti i na uli­ci i na po­slu - pri­ča na­ša sa­go­vor­ni­ca.

Kroz tu­gu za žrtva­ma ko­ja je oko­va­la Bar­se­lo­nu vi­di se i ne­vje­ri­ca. Za­što se to do­go­di­lo baš tu, pi­tanje je ko­je svi pos­tavljaju, ali od­go­vo­ra ne­ma ni­ko.

- Ni­ko ne mo­že da vje­ru­je da se to de­ša­va. Ne mo­že­mo ni da za­mi­sli­mo da se to zlo mo­že do­go­di­ti u na­šem gra­du. Ne pre­os­ta­je nam ni­šta dru­go ne­go da če­ka­mo da vri­je­me uči­ni svo­je i da se na­da­mo da se ovo vi­še ni­ka­da ne­će do­go­di­ti - re­kla je San­dra na kra­ju raz­go­vo­ra.

Pre­ma po­da­ci­ma Mi­nis­tar­stva inos­tra­nih po­slo­va BiH me­đu stra­da­li­ma i po­vri­je­đe­ni­ma u te­ro­ris­ti­čkom na­pa­du u Bar­se­lo­ni ne­ma državljana BiH.  Am­ba­sa­dor BiH u Špa­ni­ji Dar­ko Ze­le­ni­ka re­kao je "Gla­su Srpske" da ni­su ima­li ni­je­dan te­le­fon­ski po­ziv ni od onih ko­ji ži­ve u Bar­se­lo­ni, ni od tu­ris­ta iz BiH.

- Oče­ku­je­mo da će sve us­ko­ro bi­ti vra­će­no u nor­ma­lu. Špan­ske vlas­ti su na vri­je­me re­ago­va­le i spri­je­či­le tra­ge­di­ju ši­rih raz­mje­ra - is­ta­kao je Ze­le­ni­ka.

Tu­ris­ti iz BiH na si­gur­nom

U tu­ris­ti­čkoj agen­ci­ji "Sol azur" iz Sa­ra­je­va pot­vrdi­li su u pe­tak da je gru­pa tu­ris­ta bi­la u Bar­se­lo­ni, ali da su se ču­li sa vo­di­či­ma ko­ji su is­ta­kli da ne­ma pro­ble­ma, da su svi do­bro i da ni­su bi­li u bli­zi­ni mjes­ta na­pa­da.

Pre­ma in­for­ma­ci­ja­ma iz tu­ris­ti­čkih agen­ci­ja u RS, ve­ći­na tu­ris­ta ko­ji se na­la­ze u Špa­ni­ji su na mo­ru.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i Twitter nalogu.

© AD "Glas Srpske" Banja Luka, 2018., ISSN 2303-7385, Sva prava pridržana