Mask: I dalje čekam podatak koliko ima botova na Tviteru

Tanjug
Mask: I dalje čekam podatak koliko ima botova na Tviteru

DOHA - Glavni izvršni direktor "Tesle" Ilon Mask saopštio je na Katarskom ekonomskom forumu da još uvek ima nekoliko „neriješenih stvari" u vezi sa Tviterom, te da i dalje čeka podatak o tome koliko botova ima na platformi te društvene mreže.

Mask je, u intervjuu za "Blumberg" na ekonomskom forumu u Dohi, rekao da ne misli da će biti bilo kakvih problema u balansiranju "Teslinih" interesa u Kini i buduće akvizicije Tvitera.

Tviter ne funkcioniše u toj zemlji i „Kina ne pokušava da se miješa u slobodu govora u američkim medijima, koliko je meni poznato", naveo je on.

Takođe je pohvalio rad kineskih firmi.

„Veoma sam impresioniran automobilskim kompanijama u Kini, generalno kompanijama u Kini. Mislim da su izuzetno konkurentni, vrijedni i pametni", rekao je on.

"Blumberg" napominje da je Mask izazvao salvu frustriranih komentara svojim primjedbama na prošlonedeljnom sastanku sa svim zaposlenima održanom putem Tvitera, pri čemu je početkom juna unio nemir među "Teslino" osoblje oprečnim porukama o potencijalnom otpuštanju radnika zahtijevajući da se vrate u kancelarije umjesto da rade od kuće.

Prema agencijskim izvještajima, bivši zaposleni u "Tesli" su podnijeli tužbu protiv ove kompanije za proizvodnju električnih automobila, navodeći da je odlukom o "masovnom otpuštanju" prekršila američke savezne zakone jer nije unaprijed najavila otpuštanja.

Tužbu su podnijela kasno u nedelju u Teksasu dva bivša radnika koja su otpuštena u junu iz "Tesline" gigafabrike u Sparksu, u Nevadu, koji tvrde da je tamo otkaze dobilo više od 500 zaposlenih.

U tužbi se navodi da kompanija nije ispoštovala savezne propise o masovnom otpuštanju koji propisuju da se zaposleni o tome obavijeste 60 dana unapred, shodno Zakonu o usklađivanju i prekvalifikaciji radnika. 

Tužitelji traže da njihov predmet dobije status kolektivne tužbe svih bivših "Teslinih" zaposlenih koji su širom SAD otpušteni u junu bez prethodne najave.

"Iz 'Tesle'  su jednostavno obavijestili zaposlene da će njihovi otkazi odmah stupiti na snagu", navodi se u tužbi.

Povodom ekonomske situacije u SAD, Mask je u razgovoru sa "Blumberg" ocijenio da je vrlo vjerovatan ulazak zemlje u recesiju.

"Recesija je neizbježna u nekom trenutku. Što se toga tiče toga da li će doći do recesije u bliskoj budućnosti, vjerovatnije je da hoće nego da neće. To nije sasvim sigurno, ali izgleda vjerovatnije nego ne", rekao je Mask.

Njujorška agencija podsjeća u tom kontekstu da su Federalne rezerve (FED) prošle nedelje pojačale zaoštravanje monetarne politike s najvećim povećanjem referentne kamate od 1994, što je dovelo do novih gubitaka na Vol Stritu i podiglo izglede za recesiju, zbog čega se predsjednik SAD-a Džo Bajden nalazi pod sve većim pritiskom.

Bajden je u ponedjeljak ponovio da recesija u SAD nije „neizbježna" nakon razgovora sa bivšim ministrom finansija Larijem Samersom, koji smatra da postoje veće šanse da se zemlja suoči sa stagflacijom.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i Twitter nalogu.

© AD "Glas Srpske" Banja Luka, 2018., ISSN 2303-7385, Sva prava pridržana