Српски и руски шампион направили догађај за памћење: Мајсторија Кнежевића за побједу Звезде

Агенције

БЕОГРАД - Фудбалери Црвене звезде савладали су вечерас руски Зенит 1:0 (0:0) у пријатељској утакмици.

Пред 42.771 навијачем на стадиону Рајко Митић једини гол постигао је млади Никола Кнежевић у 82. минуту. Претходно, руски тим је имао изгледније прилике, али није успео да затресе мрежу младог голмана црвено-белих Ивана Гутеше.

Зенит је у 60. минуту практично постигао гол, међутим главни судија Јован Шегрт и његови асистенти нису видјели да је лопта послије ударца Александра Јерохина одбијена од пречке прешла гол линију. Само два минута касније Вилсон Исидор погодио је стативу. Сјајну шансу за Звезду у 73. минуту пропустио је млади Јован Митуљикић. Тренери Владан Милојевић и Сергеј Семак извели су најјаче поставе и овом тренутку, а у наставку шансу су добили бројни млади фудбалери са обе стране.

Прије почетка утакмице, Даница Црногорчевић је отпјевала руску "Каћушу", а затим и "Ој Косово, Косово". На терену се налазила мушема са натписом "Заједно" у бојама застава Србије и Русије, два братска народа, а посабну кореографију направили су и навијачи.

Прије судијског звиждука, одржан је и минут ћутања за жртве терористичког напада у Москви.