Srpski i ruski šampion napravili događaj za pamćenje: Majstorija Kneževića za pobjedu Zvezde

Agencije

BEOGRAD - Fudbaleri Crvene zvezde savladali su večeras ruski Zenit 1:0 (0:0) u prijateljskoj utakmici.

Pred 42.771 navijačem na stadionu Rajko Mitić jedini gol postigao je mladi Nikola Knežević u 82. minutu. Prethodno, ruski tim je imao izglednije prilike, ali nije uspeo da zatrese mrežu mladog golmana crveno-belih Ivana Guteše.

Zenit je u 60. minutu praktično postigao gol, međutim glavni sudija Jovan Šegrt i njegovi asistenti nisu vidjeli da je lopta poslije udarca Aleksandra Jerohina odbijena od prečke prešla gol liniju. Samo dva minuta kasnije Vilson Isidor pogodio je stativu. Sjajnu šansu za Zvezdu u 73. minutu propustio je mladi Jovan Mituljikić. Treneri Vladan Milojević i Sergej Semak izveli su najjače postave i ovom trenutku, a u nastavku šansu su dobili brojni mladi fudbaleri sa obe strane.

Prije početka utakmice, Danica Crnogorčević je otpjevala rusku "Kaćušu", a zatim i "Oj Kosovo, Kosovo". Na terenu se nalazila mušema sa natpisom "Zajedno" u bojama zastava Srbije i Rusije, dva bratska naroda, a posabnu koreografiju napravili su i navijači.

Prije sudijskog zvižduka, održan je i minut ćutanja za žrtve terorističkog napada u Moskvi.