Млада фудбалска репрезентација Србије поражена од Сјеверне Ирске

ЛЕСКОВАЦ - Млада фудбалска репрезентација Србије поражена је данас од Северне Ирске резултатом 1:2 у мечу седмог кола групе Ф квалификација за Европско првенство.

Србија је повела голом капитена Стефана Митровића у 40. минуту. Крилни нападач Вероне је био стрелац на другом узастопном меу државног тима, а асистент му је био Алекса Матић.

Преокрет гостију креирао је везиста Џастин Девени. Везиста Кристал Палаа је био двоструки асистент, прво Чарлију Алену у 56, а затим и Крејгу Фаркуару у 70. минуту. Србија сад има 13 бодова из седам утакмица и налази се на трећем месту. Украјина има 18, а Енглеска 15 бодова, али из шест одиграних утакмица.

Директан пласман на Европско првенство обезбједиће девет победника група и три најбоље другопласиране селекције.

Шест слабијих другопласираних ће у бараж, а три победника бараж дуела ће на ЕП.

Континентални шампионат одржаће се следеће године у Словачкој. Млада репрезентација Србије ће у мечу наредне рунде гостовати Украјини 6. септембра.