Mlada fudbalska reprezentacija Srbije poražena od Sjeverne Irske

Tanjug

LESKOVAC - Mlada fudbalska reprezentacija Srbije poražena je danas od Severne Irske rezultatom 1:2 u meču sedmog kola grupe F kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Srbija je povela golom kapitena Stefana Mitrovića u 40. minutu. Krilni napadač Verone je bio strelac na drugom uzastopnom meu državnog tima, a asistent mu je bio Aleksa Matić.

Preokret gostiju kreirao je vezista Džastin Deveni. Vezista Kristal Palaa je bio dvostruki asistent, prvo Čarliju Alenu u 56, a zatim i Krejgu Farkuaru u 70. minutu. Srbija sad ima 13 bodova iz sedam utakmica i nalazi se na trećem mestu. Ukrajina ima 18, a Engleska 15 bodova, ali iz šest odigranih utakmica.

Direktan plasman na Evropsko prvenstvo obezbjediće devet pobednika grupa i tri najbolje drugoplasirane selekcije.

Šest slabijih drugoplasiranih će u baraž, a tri pobednika baraž duela će na EP.

Kontinentalni šampionat održaće se sledeće godine u Slovačkoj. Mlada reprezentacija Srbije će u meču naredne runde gostovati Ukrajini 6. septembra.