Лакташи искористили реми Радника

Дарко Драгичевић

БАЊАЛУКА - Дрина из Зворника је у 22. колу успјела да на домаћем терену заустави лидера шампионата Радник. Бијељински тим је имао максималан учинак на старту другог дијела, али није успио да дође до побједе на овом гостовању.

Ипак, и даље су непоражени у првенству Републике Српске. Утакмица је била веома тврда у првом дијелу, док су екипе имале шансе у другом полувремену које нису успјеле да реализују.

Реми Радника искористила је екипа Лакташа да смањи заостатак. Сигурно су савладали Сутјеску на свом терену са 3:0. Такође, њихов пратилац Рудар Приједор све више заостаје јер је ремизирао на гостовању код Славије 1:1.

У овом колу најубједљивије побједе на домаћем терену су остварили БСК и Козара. БСК је у дуелу против Омарске славио са 5:1, док је Козара била још убједљивија против Вележа.

БСК је питање побједника ријешио већ након првих 45 минута, када је водио 3:0. У наставку је Растко Растока постигао аутогол, а затим је Душан Петровић повисио на 5:0. Пораз гостију ублажио је Ђорђе Нишић.

У Градишци је сјајну партију пружио Маринко Растока. Након што је Срђан Беук довео домаће у вођство, на сцену је ступио Растока. Постигао је хет-трик и продубио резултатску кризу невесињског тима на гостовањима.  Коначан резултат поставио је Такахаши у 82. минуту.

Велика три бода у борби за опстанак освојио је Борац  из Козарске Дубице који је тако дошао до четврте побједе у прољећном дијелу шампионата савладавши директног ривала Љубић резултатом 1:0. Гол вриједан три бода постигао је Матеја Божић у 35.минуту. Слобода је такође дошла до значајних бодова. Предраг Зекановић прво није реализовао пенал, али се онда искупио голом у 54. минуту.

Резултати 22. кола:  Слобода (МГ) - Фамос 1:0 (Зекановић у 54. минуту), БСК - Омарска 5:2 (Перовић у 7. и 40, Моцоња у 32, Растока у 56. (аутогол), Петровић у 63. - Нишић у 84. и 89. минуту), Лакташи - Сутјеска  3:0 (Шкорић у 29, Шикањић у 69, Марковић у 88. минуту), Леотар - Жељезничар СТ 2:1  (Ковачевић у 26, Техеда у 44. минуту - Ђогић у 56. минуту), Дрина - Радник 0:0, Борац (Козарска Дубица) - Љубић 1:0 (Божић у 35), Козара - Вележ (Невесиње) 5:0 ( Беук у 9, Растока у 42, 51, 70. минуту, Такахаши у 82. минуту), Славија - Рудар Приједор 1:1 (Карић у 41. - Сајак у 49. минуту), Играно синоћ: Алфа Модрича -Романија.