Laktaši iskoristili remi Radnika

Darko Dragičević

BANjALUKA - Drina iz Zvornika je u 22. kolu uspjela da na domaćem terenu zaustavi lidera šampionata Radnik. Bijeljinski tim je imao maksimalan učinak na startu drugog dijela, ali nije uspio da dođe do pobjede na ovom gostovanju.

Ipak, i dalje su neporaženi u prvenstvu Republike Srpske. Utakmica je bila veoma tvrda u prvom dijelu, dok su ekipe imale šanse u drugom poluvremenu koje nisu uspjele da realizuju.

Remi Radnika iskoristila je ekipa Laktaša da smanji zaostatak. Sigurno su savladali Sutjesku na svom terenu sa 3:0. Takođe, njihov pratilac Rudar Prijedor sve više zaostaje jer je remizirao na gostovanju kod Slavije 1:1.

U ovom kolu najubjedljivije pobjede na domaćem terenu su ostvarili BSK i Kozara. BSK je u duelu protiv Omarske slavio sa 5:1, dok je Kozara bila još ubjedljivija protiv Veleža.

BSK je pitanje pobjednika riješio već nakon prvih 45 minuta, kada je vodio 3:0. U nastavku je Rastko Rastoka postigao autogol, a zatim je Dušan Petrović povisio na 5:0. Poraz gostiju ublažio je Đorđe Nišić.

U Gradišci je sjajnu partiju pružio Marinko Rastoka. Nakon što je Srđan Beuk doveo domaće u vođstvo, na scenu je stupio Rastoka. Postigao je het-trik i produbio rezultatsku krizu nevesinjskog tima na gostovanjima.  Konačan rezultat postavio je Takahaši u 82. minutu.

Velika tri boda u borbi za opstanak osvojio je Borac  iz Kozarske Dubice koji je tako došao do četvrte pobjede u proljećnom dijelu šampionata savladavši direktnog rivala Ljubić rezultatom 1:0. Gol vrijedan tri boda postigao je Mateja Božić u 35.minutu. Sloboda je takođe došla do značajnih bodova. Predrag Zekanović prvo nije realizovao penal, ali se onda iskupio golom u 54. minutu.

Rezultati 22. kola:  Sloboda (MG) - Famos 1:0 (Zekanović u 54. minutu), BSK - Omarska 5:2 (Perović u 7. i 40, Moconja u 32, Rastoka u 56. (autogol), Petrović u 63. - Nišić u 84. i 89. minutu), Laktaši - Sutjeska  3:0 (Škorić u 29, Šikanjić u 69, Marković u 88. minutu), Leotar - Željezničar ST 2:1  (Kovačević u 26, Teheda u 44. minutu - Đogić u 56. minutu), Drina - Radnik 0:0, Borac (Kozarska Dubica) - Ljubić 1:0 (Božić u 35), Kozara - Velež (Nevesinje) 5:0 ( Beuk u 9, Rastoka u 42, 51, 70. minutu, Takahaši u 82. minutu), Slavija - Rudar Prijedor 1:1 (Karić u 41. - Sajak u 49. minutu), Igrano sinoć: Alfa Modriča -Romanija.