Козарачки дерби Приједорчана и Дубичана завршен неријешено

ПРИЈЕДОР - Козарачки дерби одигран у 25. колу Прве лиге Републике Српске између Рудар Приједора и Борца из Козарске Дубице завршен је неријешено, 1:1.

Повели су гости голом Стефана Томаша у деветом минуту и тај резултат је важио до 59. минута, када је Жоел да Силва Пауло изједначио. У наставку зрелу прилику за гол није искористио брзоноги Андрес Сергио Хинестроза Кампана. Резерва Борца Адил Берило у судијској надокнади направио је дармар у одбрани домаћих, мало претјерао и стопостотна прилика за гол је отишла у неповрат. На другој страни млади Дамјан Марковић погодио је спој пречке и стативе, што су гледаоци поздравили аплаузом.

Оба тима су утакмицу завршила са по једним играчем мање, јер су због међусобног кошкања и ударања поцрвењели Жоел да Силва Пауло (Рудар Приједор) и Никола Пекић (Борац) у 60. минуту.

Шеф стручног штаба Рудар Приједора Вуле Тривуновић, иако његови играчи нису успјели да остваре побједу, био је презадовољан приказаном игром оба тима.

- Стварно добра утакмица, која је изнад лиге у којој играју ове двије екипе. Толико борбе, воље, креираних шанси. Имали смо, с наше стране, погођене двије пречке. Једноставно нисмо били миљеници среће! Знали смо да је Борац јако квалитетна и добро вођена екипа, која из кола у коло игра све боље. Дешавају нам се ствари да послије првог шута примимо гол. Желимо то да стигнемо те брзим екипама попут Борца оставимо простор за контранапад. Свако ко је био на стадиону може да буде задовољан приказаним једне и друге екипе. Можда смо имали мало више шанси, али ниједног момента не желим да умањим заслужено освојени бод ривала - рекао је Тривуновић.

Кормилар Дубичана Слободан Старчевић је истакао да су у дерби ушли потрошени након утакмице Купа Републике Српске против Слоге из Добоја.

- Знали смо да нас чека једна јако квалитетна екипа, посебно у посједу лопте. Мислим да смо на вријеме дошли до вођства, али нисмо до краја издржали. Ипак овај бод вриједи за три! Крајишки или козарски дерби је оправдао епитет дербија, задовољио гледаоце, поготово оне из Козарске Дубице. Ја им овом приликом честитам што су дошли да нас подрже - истакао је Старчевић.

***

РУДАР ПРИЈЕДОР    1 (1)

БОРАЦ (КД)                0 (1)

Стријелци: 0:1 Томаш у 9, 1:1 Пауло у 59. минуту.

Стадион: Градски у Приједору.

Гледалаца: 450.

Судија: Марко Таборин (Зворник) 6,5.

Жути картони: Салчин, Пекија, Кесић 6,5 (Рудар Приједор), Крнета, Згоњанин (Борац, Козарска Дубица).

Црвени картони: Жоел да Силва Пауло (Рудар Приједор) у 60. минуту, Никола Пекић (Борац, Козарска Дубица) у 60. минуту.

Играч утакмице: Стефан Томаш (Борац, Козарска Дубица) 7.

РУДАР ПРИЈЕДОР: Трнинић 6,5, Сајак 6,5, Пекија 6,5, Салчин 6,5, Шебез 6,5 (од 77. минута Марић -), Живановић 6,5 (од 69. минута Њамцуловић -), Амоа 6,5 (од 77. минута Марковић -), Гбегбе 6,5 (од 69. минута Рауш -), Билбија 6,5, Смајић 6,5 (од 59. минута Кесић 6,5), Пауло 5. Тренер: Вуле Тривуновић.

БОРАЦ (КОЗАРСКА ДУБИЦА): Матијаш 6,5, Митровић 6,5, Буразор 6,5, Кампања 6,5 (од 86. минута Литрић -), Крнета 6,5 (од 71. минута Берило -), Томаш 7 (од 46. минута Гаврић 6,5, од 86. минута Говедарица -), Згоњанин 6,5, Памплона 6,5, Н. Пекић 5, Божић 6,5 (од 63. минута С. Пекић -), Перић 6,5. Тренер: Слободан Старчевић.

***

ЉУБИЋ              3 (1)

ЛАКТАШИ                 1 (1)

Стријелци: 1:0 Боснић из пенала у 29, 1:1 Шикањић у 42, 2:1 Мишић у 56, 3:1 Боснић у 85. минуту.

Стадион: “Синиша Пеулић” у Прњавору.

Гледалаца: 200.

Судија: Војислав Вуковић (Брчко) 6,5.

Жути картони: Келеман, Турањанин, Остојић, тренер Бајић, Милојевић (Лакташи).

Играч утакмице: Андреј Боснић (Љубић) 8.

ЉУБИЋ: А. Ступар 7, Радаковић 7, Мишић 7,5 (од 86. минута Граховац -), Милановић 7, А. Жижак 7, Југовић 7, Субић 7 (од 53. минута Стаменковић 7,5), Бањац 7, Боснић 8 (од 87. минута Васић -), М. Ступар 7, Видовић 7. Тренер: Владанко Комленовић.

ЛАКТАШИ: Кнежевић 6, Милић 6, Ћебић 6 (од 73. минута Босанчић -), Шикањић 6,5, Шкорић 6 (од 79. минута Петровић -), Милојевић 6, Остојић 6 (од 46. минута Бабић 6), Гаврић 6 (од 61. минута Ивановић -), Турањанин 6, Келеман 6 (од 73. минута Николић -), Дојчиновић 6. Тренер: Миљан Бајић.

***

АЛФА МОДРИЧА      2 (1)

СЛОБОДА (МГ) 0 (0)

Стријелци: 1:0 Прљета у 42, 2:0 Кушљић у 55. минуту.

Стадион: “Др Милан Јелић” у Модричи.

Гледалаца: 300.

Судија: Велибор Гиговић (Градишка) 6,5.

Жути картони: Прљета (Алфа Модрича), Јотић (Слобода, Мркоњић Град)

Играч утакмице: Небојша Прљета (Алфа Модрича) 7,5.

АЛФА МОДРИЧА: Крнетић 7, Плиего 7, Пљеваљчић 7, Јоловић 7, Кушљић 7,5, Седлар 7 (од 59. минута Дисуби 7), Шошкић 7 (од 77. минута Спаић -), Прљета 7,5 (од 68. минута Нумановић -), Трифковић 7, Офосу 7 (од 77. минута Лимић -), Карић 7. Тренер: Јоцо Стокић.

СЛОБОДА (МРКОЊИЋ ГРАД): Травар 6, Бобић 6, Лазендић 6, Солдат 6 (од 60. минута Јотић 6), Зекановић 6 (од 90. минута Радуловић -), Луис 6, Митрић 6, Ешба 6 8од 90. минута Тодоровић -), Живковић 6, Бабић 6, Радић 6. Тренер: Марко Тешић.

***

РОМАНИЈА                1 (0)

ДРИНА (З)          1 (0)

Стријелци: 1:0 Додиг у 78, 1:1 Максимовић у 90+2. минуту.

Стадион: СРЦ “Влајко Петровић” у Палама.

Судија: Немања Алексић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Цицовић, Бабић, Радосављевић (Романија), Митровић, Илић, Јовичевић (Дрина, Зворник).

Играч утакмице: Драго Максимовић (Дрина, Зворник) 7.

РОМАНИЈА: Милошевић 6,5, Ризвановић 6,5, Короман 6,5 (од 46. минута Симанић 6,5), Косорић 6,5, Пекић 6,5 (од 46. минута Радовић 6,5), Хоџић 6,5, Бабић 6,5, Радосављевић 6,5, Цицовић 6,5, Додиг 7, Маце 6,5 (од 87. минута Чворо -). Тренер: Јадранко Богичевић.

ДРИНА (ЗВОРНИК): Марковић 6,5, Јовичевић 6,5, Марић 6,5 (од 86. минута Пантић -), Гаврић 6,5, Цмиљановић 6,5 (од 86. минута Јелић -), Илић 6,5, Богдановић 6,5 (од 87. минута Крстин -), Митровић 6,5 (од 65. минута Максимовић 7), Јездић 6,5, Јањић 6,5, Ћулум 6,5. Тренер: Миле Лазаревић.

***

ВЕЛЕЖ (Н)                            2 (1)

ЛЕОТАР                      1 (1)

Стријелци: 0:1 Ђуричковић у 32, 1:1 Драшковић из пенала у 44, 2:1 Гутић у 50. минуту.

Стадион: Градски у Невесињу.

Гледалаца: 250.

Судија: Стефан Ђукић (Угљевик) 6,5.

Жути картони: Ботић, Гутрић, Абаза (Вележ, Невесиње).

Играч утакмице: Миљан Гутић (Вележ, Невесиње) 7,5.

ВЕЛЕЖ (НЕВЕСИЊЕ): Зуровац 7, Ботић 7 (од 46. минута Аџић 7), Абаза 7, Д. Поповић 7, Г. Продановић 7, Драшковић 7,5, Јокановић 7 (од 46. минута Шаренац 7), Живковић 7, Андријашевић 7 (од 46. минута М. Поповић 7), С. Продановић 7, Гутић 7,5 (од 90. минута Микулић -). Тренер: Марко Јовановић.

ЛЕОТАР: Видаковић 6,5 (од 46. минута Вучковић 6,5), Глоговац 6,5, Капор 6,5, Ђудерија 6,5, Бегић 6,5, Колак 6,5, Леко 6,5, Татар 6,5, Панџић 6,5, Ђуричковић 7 (од 57. минута Максић 6,5), Паранос 6,5. Тренер: Олег Ћурић.

***

ЖЕЉЕЗНИЧАР СТ    2 (2)

ФАМОС             1 (0)

Стријелци: 1:0 Керезовић у 3, 2:0 Керезовић у 37, 2:1 Перовић из пенала у 53. минуту.

Стадион: Предграђе у Бањалуци.

Гледалаца: 100.

Судија: Бојан Панић (Приједор) 6,5.

Играч утакмице: Стефан Керезовић (Жељезничар Спорт тим) 8.

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ: Тамиџија 7, Блануша 7, Ђогић 7, Ивић 7 (од 82. минута Грујић -), Шупут 7 (од 62. минута Попара -), Винтоњи 7, Керезовић 8 (од 82. минута Илић -), Калабић 7, Бајић 7, Сукара 7, Јевић 7 (од 75. минута Јагодић -). Тренер: Бранислав Крунић.

ФАМОС: Диздар 6,5, Шкрба 6,5, Абрего 6,5 (од 66. минута Дракул -), Асентић 6,5, Вранешић 6,5 (од 46. минута Цицовић 6,5), Хркало 6,5 (од 85. минута Голијанин -), Перовић 7, Даниловић 6,5, Лазић 6,5, Пирт 6,5 (од 73. минута Куљанин -), Тиро 6,5. Тренер: Дарко Војводић.

***

СУТЈЕСКА                 2 (1)

ОМАРСКА                  1 (0)

Стријелци: 1:0 В. Ивановић у 6, 2:0 Д. Мојовић у 56, 2:1 Јаћимовић у 61. минуту.

Стадион: Градски у Фочи.

Гледалаца: 150.

Судија: Бојан Митровић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Дачевић, Ристовић Дабић (Сутјеска), Граховац, Ковачевић (Омарска).

Играч утакмице: Виде Ивановић (Сутјеска) 7,5.

СУТЈЕСКА: Дабић 7, В. Ивановић 7,5, Дачевић 7, Д. Мојовић 7,5 (од 90+2. минута Митрашиновић -), Н. Мојовић 7, Милутиновић 7 (од 46. минута Ђерић 7), Михајловић 7, Ђорђевић 7, Благојевић 7, Самарџић 7, Ристовић 7. Тренер: Златко Радовић.

ОМАРСКА: Згоњанин 6,5, Растока 6,5, Копања 6,5 (од 83. минута Здјелар -), Краљ 6,5, Граховац 6,5 (од 72. минута Саџак -), Анђић 6,5 (од 83. минута Гаврановић -), Стојнић 6,5 (од 64. минута Врачар -), Петковић 6,5, Јаћимовић 7, Л. Нишић 6,5, Ковачевић 6,5. Тренер: -