Kozarački derbi Prijedorčana i Dubičana završen neriješeno

Darko Pašagić

PRIJEDOR - Kozarački derbi odigran u 25. kolu Prve lige Republike Srpske između Rudar Prijedora i Borca iz Kozarske Dubice završen je neriješeno, 1:1.

Poveli su gosti golom Stefana Tomaša u devetom minutu i taj rezultat je važio do 59. minuta, kada je Žoel da Silva Paulo izjednačio. U nastavku zrelu priliku za gol nije iskoristio brzonogi Andres Sergio Hinestroza Kampana. Rezerva Borca Adil Berilo u sudijskoj nadoknadi napravio je darmar u odbrani domaćih, malo pretjerao i stopostotna prilika za gol je otišla u nepovrat. Na drugoj strani mladi Damjan Marković pogodio je spoj prečke i stative, što su gledaoci pozdravili aplauzom.

Oba tima su utakmicu završila sa po jednim igračem manje, jer su zbog međusobnog koškanja i udaranja pocrvenjeli Žoel da Silva Paulo (Rudar Prijedor) i Nikola Pekić (Borac) u 60. minutu.

Šef stručnog štaba Rudar Prijedora Vule Trivunović, iako njegovi igrači nisu uspjeli da ostvare pobjedu, bio je prezadovoljan prikazanom igrom oba tima.

- Stvarno dobra utakmica, koja je iznad lige u kojoj igraju ove dvije ekipe. Toliko borbe, volje, kreiranih šansi. Imali smo, s naše strane, pogođene dvije prečke. Jednostavno nismo bili miljenici sreće! Znali smo da je Borac jako kvalitetna i dobro vođena ekipa, koja iz kola u kolo igra sve bolje. Dešavaju nam se stvari da poslije prvog šuta primimo gol. Želimo to da stignemo te brzim ekipama poput Borca ostavimo prostor za kontranapad. Svako ko je bio na stadionu može da bude zadovoljan prikazanim jedne i druge ekipe. Možda smo imali malo više šansi, ali nijednog momenta ne želim da umanjim zasluženo osvojeni bod rivala - rekao je Trivunović.

Kormilar Dubičana Slobodan Starčević je istakao da su u derbi ušli potrošeni nakon utakmice Kupa Republike Srpske protiv Sloge iz Doboja.

- Znali smo da nas čeka jedna jako kvalitetna ekipa, posebno u posjedu lopte. Mislim da smo na vrijeme došli do vođstva, ali nismo do kraja izdržali. Ipak ovaj bod vrijedi za tri! Krajiški ili kozarski derbi je opravdao epitet derbija, zadovoljio gledaoce, pogotovo one iz Kozarske Dubice. Ja im ovom prilikom čestitam što su došli da nas podrže - istakao je Starčević.

***

RUDAR PRIJEDOR    1 (1)

BORAC (KD)                0 (1)

Strijelci: 0:1 Tomaš u 9, 1:1 Paulo u 59. minutu.

Stadion: Gradski u Prijedoru.

Gledalaca: 450.

Sudija: Marko Taborin (Zvornik) 6,5.

Žuti kartoni: Salčin, Pekija, Kesić 6,5 (Rudar Prijedor), Krneta, Zgonjanin (Borac, Kozarska Dubica).

Crveni kartoni: Žoel da Silva Paulo (Rudar Prijedor) u 60. minutu, Nikola Pekić (Borac, Kozarska Dubica) u 60. minutu.

Igrač utakmice: Stefan Tomaš (Borac, Kozarska Dubica) 7.

RUDAR PRIJEDOR: Trninić 6,5, Sajak 6,5, Pekija 6,5, Salčin 6,5, Šebez 6,5 (od 77. minuta Marić -), Živanović 6,5 (od 69. minuta Njamculović -), Amoa 6,5 (od 77. minuta Marković -), Gbegbe 6,5 (od 69. minuta Rauš -), Bilbija 6,5, Smajić 6,5 (od 59. minuta Kesić 6,5), Paulo 5. Trener: Vule Trivunović.

BORAC (KOZARSKA DUBICA): Matijaš 6,5, Mitrović 6,5, Burazor 6,5, Kampanja 6,5 (od 86. minuta Litrić -), Krneta 6,5 (od 71. minuta Berilo -), Tomaš 7 (od 46. minuta Gavrić 6,5, od 86. minuta Govedarica -), Zgonjanin 6,5, Pamplona 6,5, N. Pekić 5, Božić 6,5 (od 63. minuta S. Pekić -), Perić 6,5. Trener: Slobodan Starčević.

***

LjUBIĆ              3 (1)

LAKTAŠI                 1 (1)

Strijelci: 1:0 Bosnić iz penala u 29, 1:1 Šikanjić u 42, 2:1 Mišić u 56, 3:1 Bosnić u 85. minutu.

Stadion: “Siniša Peulić” u Prnjavoru.

Gledalaca: 200.

Sudija: Vojislav Vuković (Brčko) 6,5.

Žuti kartoni: Keleman, Turanjanin, Ostojić, trener Bajić, Milojević (Laktaši).

Igrač utakmice: Andrej Bosnić (Ljubić) 8.

LjUBIĆ: A. Stupar 7, Radaković 7, Mišić 7,5 (od 86. minuta Grahovac -), Milanović 7, A. Žižak 7, Jugović 7, Subić 7 (od 53. minuta Stamenković 7,5), Banjac 7, Bosnić 8 (od 87. minuta Vasić -), M. Stupar 7, Vidović 7. Trener: Vladanko Komlenović.

LAKTAŠI: Knežević 6, Milić 6, Ćebić 6 (od 73. minuta Bosančić -), Šikanjić 6,5, Škorić 6 (od 79. minuta Petrović -), Milojević 6, Ostojić 6 (od 46. minuta Babić 6), Gavrić 6 (od 61. minuta Ivanović -), Turanjanin 6, Keleman 6 (od 73. minuta Nikolić -), Dojčinović 6. Trener: Miljan Bajić.

***

ALFA MODRIČA      2 (1)

SLOBODA (MG) 0 (0)

Strijelci: 1:0 Prljeta u 42, 2:0 Kušljić u 55. minutu.

Stadion: “Dr Milan Jelić” u Modriči.

Gledalaca: 300.

Sudija: Velibor Gigović (Gradiška) 6,5.

Žuti kartoni: Prljeta (Alfa Modriča), Jotić (Sloboda, Mrkonjić Grad)

Igrač utakmice: Nebojša Prljeta (Alfa Modriča) 7,5.

ALFA MODRIČA: Krnetić 7, Pliego 7, Pljevaljčić 7, Jolović 7, Kušljić 7,5, Sedlar 7 (od 59. minuta Disubi 7), Šoškić 7 (od 77. minuta Spaić -), Prljeta 7,5 (od 68. minuta Numanović -), Trifković 7, Ofosu 7 (od 77. minuta Limić -), Karić 7. Trener: Joco Stokić.

SLOBODA (MRKONjIĆ GRAD): Travar 6, Bobić 6, Lazendić 6, Soldat 6 (od 60. minuta Jotić 6), Zekanović 6 (od 90. minuta Radulović -), Luis 6, Mitrić 6, Ešba 6 8od 90. minuta Todorović -), Živković 6, Babić 6, Radić 6. Trener: Marko Tešić.

***

ROMANIJA                1 (0)

DRINA (Z)          1 (0)

Strijelci: 1:0 Dodig u 78, 1:1 Maksimović u 90+2. minutu.

Stadion: SRC “Vlajko Petrović” u Palama.

Sudija: Nemanja Aleksić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Cicović, Babić, Radosavljević (Romanija), Mitrović, Ilić, Jovičević (Drina, Zvornik).

Igrač utakmice: Drago Maksimović (Drina, Zvornik) 7.

ROMANIJA: Milošević 6,5, Rizvanović 6,5, Koroman 6,5 (od 46. minuta Simanić 6,5), Kosorić 6,5, Pekić 6,5 (od 46. minuta Radović 6,5), Hodžić 6,5, Babić 6,5, Radosavljević 6,5, Cicović 6,5, Dodig 7, Mace 6,5 (od 87. minuta Čvoro -). Trener: Jadranko Bogičević.

DRINA (ZVORNIK): Marković 6,5, Jovičević 6,5, Marić 6,5 (od 86. minuta Pantić -), Gavrić 6,5, Cmiljanović 6,5 (od 86. minuta Jelić -), Ilić 6,5, Bogdanović 6,5 (od 87. minuta Krstin -), Mitrović 6,5 (od 65. minuta Maksimović 7), Jezdić 6,5, Janjić 6,5, Ćulum 6,5. Trener: Mile Lazarević.

***

VELEŽ (N)                            2 (1)

LEOTAR                      1 (1)

Strijelci: 0:1 Đuričković u 32, 1:1 Drašković iz penala u 44, 2:1 Gutić u 50. minutu.

Stadion: Gradski u Nevesinju.

Gledalaca: 250.

Sudija: Stefan Đukić (Ugljevik) 6,5.

Žuti kartoni: Botić, Gutrić, Abaza (Velež, Nevesinje).

Igrač utakmice: Miljan Gutić (Velež, Nevesinje) 7,5.

VELEŽ (NEVESINjE): Zurovac 7, Botić 7 (od 46. minuta Adžić 7), Abaza 7, D. Popović 7, G. Prodanović 7, Drašković 7,5, Jokanović 7 (od 46. minuta Šarenac 7), Živković 7, Andrijašević 7 (od 46. minuta M. Popović 7), S. Prodanović 7, Gutić 7,5 (od 90. minuta Mikulić -). Trener: Marko Jovanović.

LEOTAR: Vidaković 6,5 (od 46. minuta Vučković 6,5), Glogovac 6,5, Kapor 6,5, Đuderija 6,5, Begić 6,5, Kolak 6,5, Leko 6,5, Tatar 6,5, Pandžić 6,5, Đuričković 7 (od 57. minuta Maksić 6,5), Paranos 6,5. Trener: Oleg Ćurić.

***

ŽELjEZNIČAR ST    2 (2)

FAMOS             1 (0)

Strijelci: 1:0 Kerezović u 3, 2:0 Kerezović u 37, 2:1 Perović iz penala u 53. minutu.

Stadion: Predgrađe u Banjaluci.

Gledalaca: 100.

Sudija: Bojan Panić (Prijedor) 6,5.

Igrač utakmice: Stefan Kerezović (Željezničar Sport tim) 8.

ŽELjEZNIČAR SPORT TIM: Tamidžija 7, Blanuša 7, Đogić 7, Ivić 7 (od 82. minuta Grujić -), Šuput 7 (od 62. minuta Popara -), Vintonji 7, Kerezović 8 (od 82. minuta Ilić -), Kalabić 7, Bajić 7, Sukara 7, Jević 7 (od 75. minuta Jagodić -). Trener: Branislav Krunić.

FAMOS: Dizdar 6,5, Škrba 6,5, Abrego 6,5 (od 66. minuta Drakul -), Asentić 6,5, Vranešić 6,5 (od 46. minuta Cicović 6,5), Hrkalo 6,5 (od 85. minuta Golijanin -), Perović 7, Danilović 6,5, Lazić 6,5, Pirt 6,5 (od 73. minuta Kuljanin -), Tiro 6,5. Trener: Darko Vojvodić.

***

SUTJESKA                 2 (1)

OMARSKA                  1 (0)

Strijelci: 1:0 V. Ivanović u 6, 2:0 D. Mojović u 56, 2:1 Jaćimović u 61. minutu.

Stadion: Gradski u Foči.

Gledalaca: 150.

Sudija: Bojan Mitrović (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Dačević, Ristović Dabić (Sutjeska), Grahovac, Kovačević (Omarska).

Igrač utakmice: Vide Ivanović (Sutjeska) 7,5.

SUTJESKA: Dabić 7, V. Ivanović 7,5, Dačević 7, D. Mojović 7,5 (od 90+2. minuta Mitrašinović -), N. Mojović 7, Milutinović 7 (od 46. minuta Đerić 7), Mihajlović 7, Đorđević 7, Blagojević 7, Samardžić 7, Ristović 7. Trener: Zlatko Radović.

OMARSKA: Zgonjanin 6,5, Rastoka 6,5, Kopanja 6,5 (od 83. minuta Zdjelar -), Kralj 6,5, Grahovac 6,5 (od 72. minuta Sadžak -), Anđić 6,5 (od 83. minuta Gavranović -), Stojnić 6,5 (od 64. minuta Vračar -), Petković 6,5, Jaćimović 7, L. Nišić 6,5, Kovačević 6,5. Trener: -