Друга лига, група запад: Реванш пуном мјером

Д. П.

ШАМАЦ - Фудбалери Борца у одгођеној утакмици четвртог кола Друге лиге Републике Српске, група запад, савладали су новоградску Слободу са 4:1 и тако се у пуној мјери реванширали за недавни пораз од ове екипе на “Млаквама” (1:3).

Гости, који су у записнику имали само 11 фудбалера, повели су већ у шестом минуту голом Аргентинца Сантијага Алберта Палавесиња. Најбољи играч утакмице Петар Марчета већ до полувремена је са два гола преокренуо резултат и најавио сигурну побједу домаћина, који је сада на 12. мјесту, док је Слобода и даље “фењераш”.

***

БОРАЦ (Ш)                  4 (2)

СЛОБОДА (НГ) 1 (1)

Стријелци: 0:1 Палавесињо у 6, 1:1 Марчета у 39, 2:1 Марчета у 43, 3:1 Арсенић у 51, 4:1 Сјенчић у 77. минуту.

Стадион: Градски у Шамцу.

Гледалаца: 120.

Судија: Милан Алексић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Ћосовић (Борац, Шамац), Алдебе, Вујановић (Слобода, Нови Град).

Играч утакмице: Петар Марчета (Борац, Шамац) 8.

БОРАЦ (ШАМАЦ): Маслић 7, Нишић 7 (од 60. минута Сјенчић 7,5), Б.  Јаћимовић 7, Бијелић 7 (од 46. минута С. Игњатовић 7), Благојевић 7 (од 60. минута С. Богдановић 7), Марчета 8 (од 76. минута М. Игњатовић -), Дакић 7 (од 60. минута Н. Богдановић 7), Ћосовић 7, Пупчевић 7, Арсенић 7,5, Митровић 7. Тренер: Милорад Илишковић.

СЛОБОДА (НОВИ ГРАД): Фајковић 5,5, Грошић 5,5, Вујановић 5,5, Палавесињо 6, Павић 5,5, Екић 5,5, Алдабе 5,5, Макивић 5,5, А. Јаћимовић 5,5, Зец 5,5, Бојан 5,5. Тренер: Ернест Шабић.