Druga liga, grupa zapad: Revanš punom mjerom

D. P.

ŠAMAC - Fudbaleri Borca u odgođenoj utakmici četvrtog kola Druge lige Republike Srpske, grupa zapad, savladali su novogradsku Slobodu sa 4:1 i tako se u punoj mjeri revanširali za nedavni poraz od ove ekipe na “Mlakvama” (1:3).

Gosti, koji su u zapisniku imali samo 11 fudbalera, poveli su već u šestom minutu golom Argentinca Santijaga Alberta Palavesinja. Najbolji igrač utakmice Petar Marčeta već do poluvremena je sa dva gola preokrenuo rezultat i najavio sigurnu pobjedu domaćina, koji je sada na 12. mjestu, dok je Sloboda i dalje “fenjeraš”.

***

BORAC (Š)                  4 (2)

SLOBODA (NG) 1 (1)

Strijelci: 0:1 Palavesinjo u 6, 1:1 Marčeta u 39, 2:1 Marčeta u 43, 3:1 Arsenić u 51, 4:1 Sjenčić u 77. minutu.

Stadion: Gradski u Šamcu.

Gledalaca: 120.

Sudija: Milan Aleksić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Ćosović (Borac, Šamac), Aldebe, Vujanović (Sloboda, Novi Grad).

Igrač utakmice: Petar Marčeta (Borac, Šamac) 8.

BORAC (ŠAMAC): Maslić 7, Nišić 7 (od 60. minuta Sjenčić 7,5), B.  Jaćimović 7, Bijelić 7 (od 46. minuta S. Ignjatović 7), Blagojević 7 (od 60. minuta S. Bogdanović 7), Marčeta 8 (od 76. minuta M. Ignjatović -), Dakić 7 (od 60. minuta N. Bogdanović 7), Ćosović 7, Pupčević 7, Arsenić 7,5, Mitrović 7. Trener: Milorad Ilišković.

SLOBODA (NOVI GRAD): Fajković 5,5, Grošić 5,5, Vujanović 5,5, Palavesinjo 6, Pavić 5,5, Ekić 5,5, Aldabe 5,5, Makivić 5,5, A. Jaćimović 5,5, Zec 5,5, Bojan 5,5. Trener: Ernest Šabić.