Дерби 26. кола Прве лиге Републике Српске без побједника у Источној Илиџи

ИСТОЧНА ИЛИЏА – У дербију 26. кола Прве лиге Републике Српске фудбалери Фамоса и Радника играли су неријешено, 0:0.

Тако су се “мотористи” још једном показали да су чврст орах ове сезоне, док су са друге стране Бијељинци потврдили да су без премца ове сезоне наставивши низ непобједивости на прволигашким теренима.

Играло се тврдо, са веома мало шанси са обје стране, а обје одбране су дјеловале беспријекорно, поготово тима из Источне Илиџе.

- Знали смо да играмо против екипе која у досадашњем дијелу првенства није доживјела ниједан пораз и суверено се налази на првој позицији. Тако смо и поставили игру. Иако није било голова, вјерујем да су гледаоци уживали, јер су видјели веома чврсту, али прије свега коректну игру са обје стране. Био је то судар у овом тренутку можда и двије најбоље екипе у прволигашком друштву  – рекао је шеф стручног штаба Фамоса Дарко Војводић.

У редовима Бијељинаца владало је задовољство, јер им је Премијер лига из кола у коло све ближе.

- Били смо за нијансу конкретнији у првом дијелу, али када се све сабере и одузме реми је можда и најправеднији исход. Наставили смо серију непобједивости, Премијер лига је све ближе и у подсвијести нам се свима намеће да би било сјајно шампионат окончати без пораза - истакао је тренер Радника Велибор Ђурић.

Посљедњи сусрет 26. кола одигран је јуче касно послијеподне у Омарској, гдје је истоимени домаћин угостио Жељезничар Спорт тим.

За прволигаше нема одмора, јер се већ у сриједу играју сусрети 27. кола у којима се састају: 16.30 часова: Козара – Слобода (МГ), Славија – Дрина (З), Рудар Приједор – Леотар, Романија – Лакташи, Вележ (Н) – БСК, Љубић – Фамос, Жељезничар Спорт тим – Сутјеска, 18.30: Радник – Омарска, 20 часова: Алфа Модрича – Борац (КД).

РАДНИК   0 (0)

Стадион: “Бранислав Лубура” у Источној Илиџи.

Гледалаца: 300.

Судија: Марио Јелић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Тешановић, Блажић (Фамос), Амиџић (Радник).

Играч утакмице: Алонзо Пирт (Фамос) 7.

ФАМОС: Диздар 7, Абрего 6,5, Шарић 6,5 (од 65. минута Перовић -), Хркало 6,5, Блажић 7, Стјепановић 6,5 (од 76. минута Куљанин -), Пирт 7, Тешановић 6,5 (од 46. минута Тиро 6,5), Марковић 6,5, Лазић 6,5, Даниловић 7. Тренер: Дарко Војводић.

РАДНИК: Лакић 7, Живковић 6,5 (од 83. минута Ристановић -), Јосиповић 6,5, Јањић 7, Цуцин 6,5 (од 57. минута Васић 6,5), Стевановић 6,5 (од 83. минута Дошло -), Албијанић 7, Перишић 6,5, Амиџић 6,5 (од 71. минута Сантрач -), Алварез 6,5 (од 57. минута Круз 6,5), Баштић 6,5. Тренер: Велибор Ђурић.

***

СЛОБОДА (МГ) 0 (0)

СУТЈЕСКА                 0 (0)

Стадион: “Луке” у Мркоњић Граду.

Гледалаца: 100.

Судија: Велимир Дринић (Модрича) 7.

Жути картони: Луис (Слобода, Мркоњић Град), Ђорђевић, Ђерић (Сутјеска).

Играч утакмице: Михајло Дабић (Сутјеска) 7.

СЛОБОДА (МРКОЊИЋ ГРАД): Травар 7, Бобић 6,5, Лазендић 6.5, Никодиновић 6.5, Зекановић 7, Луис 6,5 (од 75. минута О. Солдат -), Митрић 6,5, Живковић 6,5, Јотић 6,5 (од 60. минута Радаковић 6,5), Бабић 7, Радић 6,5 (од 85. минута Ненад -). Тренер: Марко Тешић.

СУТЈЕСКА: Дабић 7, Ђерић 6,5, В. Ивановић 6,5, Дачевић 6,5 (од 88. минута Митрашиновић), Д. Мојовић 7, Н. Мојовић 7, Михајловић 6,5, Ђорђевић 6.5, Благојевић 6.5 (од 90+2. минута Секулић -), Самарџић 6,5, Ристовић 6,5. Тренер: Златко Радовић.

Судија: Војислав Вуковић (Брчко) 6,5.

Жути картони: Перовић, Пушић, Ерић (БСК), Видовић, тренер Комленовић (Љубић).

Играч утакмице: Александар Жижак (Љубић) 7,5.

БСК: Модић 6,5, Јањетовић 6,5 (од 82. минута Пушић -), Радуловић 7, Јагодић 6,5, Моцоња 6,5, Самарџија 6,5 (од 72. минута Стојичић -), Ђорђевић 6,5, Перовић 6,5, Савановић 6,5, Кујунџић 6,5, Рунић 6,5. Тренер: Бојан Пузигаћа.

ЉУБИЋ: А. Ступар 7, Радаковић 7, Мишић 7 (од 86. минута Б. Жижак -), Милановић 7, Југовић 7, Субић 7 (од 82. минута Граховац -), Бањац 7,5, Боснић 7, М. Ступар 7, Видовић 7, Стаменковић 7 (од 67. минута А. Жижак 7,5). Тренер: Владанко Комленовић.

БАЊАЛУКА – Иако су од 83. минута били у резултатском заостатку, фудбалери Љубића савладали су као гости БСК са 2:1, а гол одлуке постигао је “резервиста” Александар Жижак у другом минуту судијске надокнаде.

***

БОРАЦ (КД)                1 (1)

СЛАВИЈА          2 (1)

Стријелци: 1:0 Божић у 10, 1:1 Ерић у 28, 1:2 Карић у 52. минуту.

Стадион: “Ђолови” у Козарској Дубици.

Гледалаца: 400.

Судија: Велибор Гиговић (Градишка) 6,5.

Жути картони: Згоњанин, Томаш, Д. Гаврић (Борац, Козарска Дубица), Гојковић, Мандић, Ерић, Сирћо (Славија).

Играч утакмице: Махир Карић (Славија) 7,5.

БОРАЦ (КОЗАРСКА ДУБИЦА): Зељковић 6,5, Митровић - (од 25. минута С. Говедарица 6,5), Буразор 6,5, Хинестроза 6,5, Крнета 6,5 (од 64. минута Сато -), Томаш 6,5 (од 46. минута Д. Гаврић 6,5), Згоњанин 6.5, Н. Гаврић 6,5 (од 69. минута С. Пекић -), Малбашић 6,5 (од 69. минута Валенсија -), Божић 7, Перић 6,5. Тренер: Слободан Старчевић.

СЛАВИЈА: Сирћо 7, Медић 7, Гојковић 7, Беширевић 7, Дабић 7 (од 82. минута Крижевац -), Арбиња 7 (од 90. минута Томић -), Вучинић 7 (од 70. минута Авдаловић), Мандић 7, Карић 7,5, Ерић 7,5, М. Говедарица. Тренер: Момчило Станић.

***

КОЗАРА             4 (1)

АЛФА МОДРИЧА      1 (1)

Стријелци: 1:0 Бокић у 9, 1:1 Шошкић у 26, 2:1 Бокић у 68, 3:1 Д. Глишић у 74, 4:21 Беук у 79. минуту.

Стадион: “Велимир Сомболац” у Градишци.

Гледалаца: 120.

Судија: Немања Шестић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Бокић, Такахаши (Козара), Офосу (Алфа Модрича).

Црвени карон: Ђорђе Вељкић (Козара) у 56. минуту.

Играч утакмице: Јован Бокић (Козара) 8.

КОЗАРА: П. Глишић 7, Тешић 7 (од 72. минута Бубић -), Бокић 8, Јандрић 7, Делић 7 (од 60. минута Садиковић 7), Такахаши 7 (од 76. минута Беук 7,5), Табата 7, Вељкић 5, Поповић 7 (од 60. минута Рудан 7), Пепић 7, Д. Глишић 7,5. Тренер: Ален Медовић.

АЛФА МОДРИЧА: Крнетић 5,5, Плиего 5,5 (од 55. минута Лимић 5,5), Јоловић 6, Седлар 5,5, Шошкић 6 (од 55. минута Марић 5,5), Прљета 5,5, Нумановић 5,5, Трифковић 5,5, Офосу 5,5 (од 66. минута Герић -), Хасегава 5,5. (од 55. минута Пљеваљчић -), Карић 5,5 (од 71. минута Мићић 5,5). Тренер: Јоцо Стокић.

***

ДРИНА (З)          3 (0)

РУДАР ПРИЈЕДОР     0 (0)

Стријелци: 1:0 Јовићевић у 47, 2:0 Илић у 63, 3:0 Јелић у 82. минуту.

Стадион: Градски у Зворнику.

Судија: Драган Жарић (Котор Варош) 6,5.

Жути картони: Јовићевић, Јањић, А. Марић (Дрина, Зворник), Шебез, Даничић, Сајак, Н. Марић (Рудар Приједор).

Играч утакмице: Александар Илић (Дрина, Зворник) 7,5

ДРИНА (ЗВОРНИК): Марковић 7, Јовићевић 7,5 (од 85. минута Хаџиавдић -), Гаврић 7, Цмиљановић 7, Илић 7,5, Срећковић 7 (од 78. минута А. Марић -), Јездић 7, Крстин 7 (од 46. минута Јокић 7), Максимовић 7 (од 78. минута Јелић 7,5), Јањић 7 (од 59. минута Богдановић 7), Ћулум 7. Тренер: Миле Лазаревић.

РУДАР ПРИЈЕДОР: Тришић 5,5, Сајак 5,5, Салчин 5,5, Шебез 5,5 (од 54. минута Марковић 5,5), Живановић 5,5 (од 81. минута Самарџић -), Кесић 6, Бекић 6, Амоа 5,5 (од 67. минута Гбегбе -), Билбија 5,5, Даничић 5,5 (од 46. минута Њамцуловић 5,5), Смајић 5,5 (од 67. минута Н. Марић -). Тренер: Вуле Тривуновић.

***

ЛЕОТАР   3 (2)

РОМАНИЈА      2 (1)

Стријелци: 1:0 Миловић у 5, 1:1 Радовић у 9, 2:1 Бегић у 29, 3:1 Леко у 47, 3:2 Вирекох у 56. минуту.

Стадион: “Полице” у Требињу.

Судија: Срефан Малетић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Ковачевић, Шушњар, Татар, Миловић, Максић (Леотар).

Играч утакмице: Лука Бегић (Леотар) 7,5.

ЛЕОТАР: Перишић 7, Миловић 7,5, Цмиљановић 7, Бабић 7, Бегић 7,5 (од 71. минута Паранос -), Леко 7,5, Ђајић 7 (од 46. минута Максић 7), Мариага 7, Шушњар 7 (од 88. минута Колак -), Ковачевић 7 (од 60. минута Ђуричковић 7), Милић 7 (од 71. минута Татар -). Тренер Олег Ћурић.

РОМАНИЈА: Милошевић 6,5, Ризвановић 6,5, Хоџић 6,5, С. Пекић 6,5, Симанић 6,5, Радосављевић 6,5, Цицовић 6,5, Додиг 6,5, Вогучанин 6,5 (од 86. минута Короман -), Радовић 7, Вирекох 7. Тренер: Јадранко Богичевић.

***

ЛАКТАШИ        5 (1)

ВЕЛЕЖ (Н)        1 (0)

Стријелци: 1:0 Шикањић из пенала у 43, 2:0 Шикањић у 47, 2:1 Драшковић из пенала у 53, 3:1 Шикањић у 64, 4:1 Шикањић у 67, 5:1 Дојчиновић у 78. минуту.

Стадион: Градски у Лакташима.

Судија: Немања Пилиповић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Бабић, Шкорић, Остојић, Турањанин (Лакташи).

Играч утакмице: Милан Шикањић (Лакташи) 9.

ЛАКТАШИ: Кнежевић 7, Милић 7, Ћебић 7, Шикањић 9 (од 81. минута Џајић -), Шкорић 7 (од 74. минута Дојчиновић 7,5), Тривић 7, Остојић 7, Петровић 7 (од 70. минута Гаврић -), Турањанин 7, Бабић 7, Тешић 7. Тренер: -.

ВЕЛЕЖ (НЕВЕСИЊЕ): Вукановић 5, Шаренац 5, Г. Продановић 5,5, М. Поповић 5 (од 82. минута Кљакић -), Драшковић 5,5, Требовић 5, Живковић 5, Аџић 5 (од 71. минута Микулић -), Андријашевић 5, Пантић 5 (од 46. минута Ботић -), С. Продановић 5,5 (од 82. Минута Телебак -). Тренер: Марко Јовановић.

***

ВЕЛЕЖ              3 (1)

ЗВИЈЕЗДА 09              1 (0)

Стријелци: 1:0 Хркач из пенала у 9, 1:1 Караклајић у 47, 2:1 Млинарић у 75, 3:1 Пршеш у 78. минуту.

Стадион: “Рођени” у Мостару.

Гледалаца: 2.800.

Судија: Милош Гиговић (Градишка) 6,5.

Жути картони: Д. Халиловић (Вележ), Јеловац (Звијезда 09).

Играч утакмице: Омар Пршеш (Вележ) 7,5.

ВЕЛЕЖ: Хаџикић 7, Звонић 7, Чаић 7 (од 82. минута Милак -), Д. Халиловић 7 (од 62. минута Млинарић 7,5), Пршеш 7,5, Хркач 7,5, Гулијашвили 7 (од 46. минута Пецо 7), Хаскић 7 (од 74. минута Е. Халиловић -), Џафић 7, Штурм 7, Вехабовић 7. Тренер: Деан Клафурић.

ЗВИЈЕЗДА 09: Јеловац 6, Јанковић 6,5, Ристановић 6 (од 82. минута Дујковић -), Томановић 6, Вадзе 6,5, Караклајић 7 (од 71. минута Савић -), Кајоде 6,5 (од 87. минута Матић -), Поњевић 6, Шапић 6, Вукоја 6,5 (од 87. минута Вукоја -), Максимовић 6. Тренер: Бојан Тркуља.

***

СЛОГА (Д)         0 (0)

ЗРИЊСКИ         2 (0)

Стријелац: 0:1 Билбија у 52, 0:2 Билбија из пенала у 77. минуту.

Стадион: “Др Милан Јелић” у Модричи.

Гледалаца: 200.

Судија: Нихад Љајић (Сарајево) 6,5.

Жути картони: Н. Дујаковић, Дадић (Слога, Добој), Иванчић, Шуњић, Рамић (Зрињски).

Црвени картон: Франко Дадић (Слога, Добој) у 84. минуту.

Играч утакмице: Немања Билбија (Зрињски) 8.

СЛОГА (ДОБОЈ): Трако 6, Николић 6 (од 85. минута Омић -), Реџић 6, Божичковић 6 (од 67. минута Тахрић -), Батар 6,5, Мрзић 6,5, Н. Дујаковић 6,5 (од 60. минута Предраговић 6,5), Милановић 6, Квесић 6 (од 67. минута Дадић 5), Мркаић 6,5, Варга 6 (од 46. минута С. Дујаковић 6,5). Тренер: Владо Јагодић.

ЗРИЊСКИ: Марић 7, Баришић 7, Ћорлука 7, Мулахусејновић 7 (од 81. минута Киш -), Малекинушић 7 (од 81. минута Абдурахими -), Рамић 7, Иванчић 7 (од 69. минута Савић -), Ћуже 7 (од 69. минута Хрвановић -), Шуњић 7, Тичиновић 7, Билбија 8 (од 89. минута Сабљић -). Тренер: Жељко Петровић.