Derbi 26. kola Prve lige Republike Srpske bez pobjednika u Istočnoj Ilidži

Darko Pašagić

ISTOČNA ILIDžA – U derbiju 26. kola Prve lige Republike Srpske fudbaleri Famosa i Radnika igrali su neriješeno, 0:0.

Tako su se “motoristi” još jednom pokazali da su čvrst orah ove sezone, dok su sa druge strane Bijeljinci potvrdili da su bez premca ove sezone nastavivši niz nepobjedivosti na prvoligaškim terenima.

Igralo se tvrdo, sa veoma malo šansi sa obje strane, a obje odbrane su djelovale besprijekorno, pogotovo tima iz Istočne Ilidže.

- Znali smo da igramo protiv ekipe koja u dosadašnjem dijelu prvenstva nije doživjela nijedan poraz i suvereno se nalazi na prvoj poziciji. Tako smo i postavili igru. Iako nije bilo golova, vjerujem da su gledaoci uživali, jer su vidjeli veoma čvrstu, ali prije svega korektnu igru sa obje strane. Bio je to sudar u ovom trenutku možda i dvije najbolje ekipe u prvoligaškom društvu  – rekao je šef stručnog štaba Famosa Darko Vojvodić.

U redovima Bijeljinaca vladalo je zadovoljstvo, jer im je Premijer liga iz kola u kolo sve bliže.

- Bili smo za nijansu konkretniji u prvom dijelu, ali kada se sve sabere i oduzme remi je možda i najpravedniji ishod. Nastavili smo seriju nepobjedivosti, Premijer liga je sve bliže i u podsvijesti nam se svima nameće da bi bilo sjajno šampionat okončati bez poraza - istakao je trener Radnika Velibor Đurić.

Posljednji susret 26. kola odigran je juče kasno poslijepodne u Omarskoj, gdje je istoimeni domaćin ugostio Željezničar Sport tim.

Za prvoligaše nema odmora, jer se već u srijedu igraju susreti 27. kola u kojima se sastaju: 16.30 časova: Kozara – Sloboda (MG), Slavija – Drina (Z), Rudar Prijedor – Leotar, Romanija – Laktaši, Velež (N) – BSK, Ljubić – Famos, Željezničar Sport tim – Sutjeska, 18.30: Radnik – Omarska, 20 časova: Alfa Modriča – Borac (KD).

RADNIK   0 (0)

Stadion: “Branislav Lubura” u Istočnoj Ilidži.

Gledalaca: 300.

Sudija: Mario Jelić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Tešanović, Blažić (Famos), Amidžić (Radnik).

Igrač utakmice: Alonzo Pirt (Famos) 7.

FAMOS: Dizdar 7, Abrego 6,5, Šarić 6,5 (od 65. minuta Perović -), Hrkalo 6,5, Blažić 7, Stjepanović 6,5 (od 76. minuta Kuljanin -), Pirt 7, Tešanović 6,5 (od 46. minuta Tiro 6,5), Marković 6,5, Lazić 6,5, Danilović 7. Trener: Darko Vojvodić.

RADNIK: Lakić 7, Živković 6,5 (od 83. minuta Ristanović -), Josipović 6,5, Janjić 7, Cucin 6,5 (od 57. minuta Vasić 6,5), Stevanović 6,5 (od 83. minuta Došlo -), Albijanić 7, Perišić 6,5, Amidžić 6,5 (od 71. minuta Santrač -), Alvarez 6,5 (od 57. minuta Kruz 6,5), Baštić 6,5. Trener: Velibor Đurić.

***

SLOBODA (MG) 0 (0)

SUTJESKA                 0 (0)

Stadion: “Luke” u Mrkonjić Gradu.

Gledalaca: 100.

Sudija: Velimir Drinić (Modriča) 7.

Žuti kartoni: Luis (Sloboda, Mrkonjić Grad), Đorđević, Đerić (Sutjeska).

Igrač utakmice: Mihajlo Dabić (Sutjeska) 7.

SLOBODA (MRKONjIĆ GRAD): Travar 7, Bobić 6,5, Lazendić 6.5, Nikodinović 6.5, Zekanović 7, Luis 6,5 (od 75. minuta O. Soldat -), Mitrić 6,5, Živković 6,5, Jotić 6,5 (od 60. minuta Radaković 6,5), Babić 7, Radić 6,5 (od 85. minuta Nenad -). Trener: Marko Tešić.

SUTJESKA: Dabić 7, Đerić 6,5, V. Ivanović 6,5, Dačević 6,5 (od 88. minuta Mitrašinović), D. Mojović 7, N. Mojović 7, Mihajlović 6,5, Đorđević 6.5, Blagojević 6.5 (od 90+2. minuta Sekulić -), Samardžić 6,5, Ristović 6,5. Trener: Zlatko Radović.

Sudija: Vojislav Vuković (Brčko) 6,5.

Žuti kartoni: Perović, Pušić, Erić (BSK), Vidović, trener Komlenović (Ljubić).

Igrač utakmice: Aleksandar Žižak (Ljubić) 7,5.

BSK: Modić 6,5, Janjetović 6,5 (od 82. minuta Pušić -), Radulović 7, Jagodić 6,5, Moconja 6,5, Samardžija 6,5 (od 72. minuta Stojičić -), Đorđević 6,5, Perović 6,5, Savanović 6,5, Kujundžić 6,5, Runić 6,5. Trener: Bojan Puzigaća.

LjUBIĆ: A. Stupar 7, Radaković 7, Mišić 7 (od 86. minuta B. Žižak -), Milanović 7, Jugović 7, Subić 7 (od 82. minuta Grahovac -), Banjac 7,5, Bosnić 7, M. Stupar 7, Vidović 7, Stamenković 7 (od 67. minuta A. Žižak 7,5). Trener: Vladanko Komlenović.

BANjALUKA – Iako su od 83. minuta bili u rezultatskom zaostatku, fudbaleri Ljubića savladali su kao gosti BSK sa 2:1, a gol odluke postigao je “rezervista” Aleksandar Žižak u drugom minutu sudijske nadoknade.

***

BORAC (KD)                1 (1)

SLAVIJA          2 (1)

Strijelci: 1:0 Božić u 10, 1:1 Erić u 28, 1:2 Karić u 52. minutu.

Stadion: “Đolovi” u Kozarskoj Dubici.

Gledalaca: 400.

Sudija: Velibor Gigović (Gradiška) 6,5.

Žuti kartoni: Zgonjanin, Tomaš, D. Gavrić (Borac, Kozarska Dubica), Gojković, Mandić, Erić, Sirćo (Slavija).

Igrač utakmice: Mahir Karić (Slavija) 7,5.

BORAC (KOZARSKA DUBICA): Zeljković 6,5, Mitrović - (od 25. minuta S. Govedarica 6,5), Burazor 6,5, Hinestroza 6,5, Krneta 6,5 (od 64. minuta Sato -), Tomaš 6,5 (od 46. minuta D. Gavrić 6,5), Zgonjanin 6.5, N. Gavrić 6,5 (od 69. minuta S. Pekić -), Malbašić 6,5 (od 69. minuta Valensija -), Božić 7, Perić 6,5. Trener: Slobodan Starčević.

SLAVIJA: Sirćo 7, Medić 7, Gojković 7, Beširević 7, Dabić 7 (od 82. minuta Križevac -), Arbinja 7 (od 90. minuta Tomić -), Vučinić 7 (od 70. minuta Avdalović), Mandić 7, Karić 7,5, Erić 7,5, M. Govedarica. Trener: Momčilo Stanić.

***

KOZARA             4 (1)

ALFA MODRIČA      1 (1)

Strijelci: 1:0 Bokić u 9, 1:1 Šoškić u 26, 2:1 Bokić u 68, 3:1 D. Glišić u 74, 4:21 Beuk u 79. minutu.

Stadion: “Velimir Sombolac” u Gradišci.

Gledalaca: 120.

Sudija: Nemanja Šestić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Bokić, Takahaši (Kozara), Ofosu (Alfa Modriča).

Crveni karon: Đorđe Veljkić (Kozara) u 56. minutu.

Igrač utakmice: Jovan Bokić (Kozara) 8.

KOZARA: P. Glišić 7, Tešić 7 (od 72. minuta Bubić -), Bokić 8, Jandrić 7, Delić 7 (od 60. minuta Sadiković 7), Takahaši 7 (od 76. minuta Beuk 7,5), Tabata 7, Veljkić 5, Popović 7 (od 60. minuta Rudan 7), Pepić 7, D. Glišić 7,5. Trener: Alen Medović.

ALFA MODRIČA: Krnetić 5,5, Pliego 5,5 (od 55. minuta Limić 5,5), Jolović 6, Sedlar 5,5, Šoškić 6 (od 55. minuta Marić 5,5), Prljeta 5,5, Numanović 5,5, Trifković 5,5, Ofosu 5,5 (od 66. minuta Gerić -), Hasegava 5,5. (od 55. minuta Pljevaljčić -), Karić 5,5 (od 71. minuta Mićić 5,5). Trener: Joco Stokić.

***

DRINA (Z)          3 (0)

RUDAR PRIJEDOR     0 (0)

Strijelci: 1:0 Jovićević u 47, 2:0 Ilić u 63, 3:0 Jelić u 82. minutu.

Stadion: Gradski u Zvorniku.

Sudija: Dragan Žarić (Kotor Varoš) 6,5.

Žuti kartoni: Jovićević, Janjić, A. Marić (Drina, Zvornik), Šebez, Daničić, Sajak, N. Marić (Rudar Prijedor).

Igrač utakmice: Aleksandar Ilić (Drina, Zvornik) 7,5

DRINA (ZVORNIK): Marković 7, Jovićević 7,5 (od 85. minuta Hadžiavdić -), Gavrić 7, Cmiljanović 7, Ilić 7,5, Srećković 7 (od 78. minuta A. Marić -), Jezdić 7, Krstin 7 (od 46. minuta Jokić 7), Maksimović 7 (od 78. minuta Jelić 7,5), Janjić 7 (od 59. minuta Bogdanović 7), Ćulum 7. Trener: Mile Lazarević.

RUDAR PRIJEDOR: Trišić 5,5, Sajak 5,5, Salčin 5,5, Šebez 5,5 (od 54. minuta Marković 5,5), Živanović 5,5 (od 81. minuta Samardžić -), Kesić 6, Bekić 6, Amoa 5,5 (od 67. minuta Gbegbe -), Bilbija 5,5, Daničić 5,5 (od 46. minuta Njamculović 5,5), Smajić 5,5 (od 67. minuta N. Marić -). Trener: Vule Trivunović.

***

LEOTAR   3 (2)

ROMANIJA      2 (1)

Strijelci: 1:0 Milović u 5, 1:1 Radović u 9, 2:1 Begić u 29, 3:1 Leko u 47, 3:2 Virekoh u 56. minutu.

Stadion: “Police” u Trebinju.

Sudija: Srefan Maletić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Kovačević, Šušnjar, Tatar, Milović, Maksić (Leotar).

Igrač utakmice: Luka Begić (Leotar) 7,5.

LEOTAR: Perišić 7, Milović 7,5, Cmiljanović 7, Babić 7, Begić 7,5 (od 71. minuta Paranos -), Leko 7,5, Đajić 7 (od 46. minuta Maksić 7), Mariaga 7, Šušnjar 7 (od 88. minuta Kolak -), Kovačević 7 (od 60. minuta Đuričković 7), Milić 7 (od 71. minuta Tatar -). Trener Oleg Ćurić.

ROMANIJA: Milošević 6,5, Rizvanović 6,5, Hodžić 6,5, S. Pekić 6,5, Simanić 6,5, Radosavljević 6,5, Cicović 6,5, Dodig 6,5, Vogučanin 6,5 (od 86. minuta Koroman -), Radović 7, Virekoh 7. Trener: Jadranko Bogičević.

***

LAKTAŠI        5 (1)

VELEŽ (N)        1 (0)

Strijelci: 1:0 Šikanjić iz penala u 43, 2:0 Šikanjić u 47, 2:1 Drašković iz penala u 53, 3:1 Šikanjić u 64, 4:1 Šikanjić u 67, 5:1 Dojčinović u 78. minutu.

Stadion: Gradski u Laktašima.

Sudija: Nemanja Pilipović (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Babić, Škorić, Ostojić, Turanjanin (Laktaši).

Igrač utakmice: Milan Šikanjić (Laktaši) 9.

LAKTAŠI: Knežević 7, Milić 7, Ćebić 7, Šikanjić 9 (od 81. minuta Džajić -), Škorić 7 (od 74. minuta Dojčinović 7,5), Trivić 7, Ostojić 7, Petrović 7 (od 70. minuta Gavrić -), Turanjanin 7, Babić 7, Tešić 7. Trener: -.

VELEŽ (NEVESINjE): Vukanović 5, Šarenac 5, G. Prodanović 5,5, M. Popović 5 (od 82. minuta Kljakić -), Drašković 5,5, Trebović 5, Živković 5, Adžić 5 (od 71. minuta Mikulić -), Andrijašević 5, Pantić 5 (od 46. minuta Botić -), S. Prodanović 5,5 (od 82. Minuta Telebak -). Trener: Marko Jovanović.

***

VELEŽ              3 (1)

ZVIJEZDA 09              1 (0)

Strijelci: 1:0 Hrkač iz penala u 9, 1:1 Karaklajić u 47, 2:1 Mlinarić u 75, 3:1 Pršeš u 78. minutu.

Stadion: “Rođeni” u Mostaru.

Gledalaca: 2.800.

Sudija: Miloš Gigović (Gradiška) 6,5.

Žuti kartoni: D. Halilović (Velež), Jelovac (Zvijezda 09).

Igrač utakmice: Omar Pršeš (Velež) 7,5.

VELEŽ: Hadžikić 7, Zvonić 7, Čaić 7 (od 82. minuta Milak -), D. Halilović 7 (od 62. minuta Mlinarić 7,5), Pršeš 7,5, Hrkač 7,5, Gulijašvili 7 (od 46. minuta Peco 7), Haskić 7 (od 74. minuta E. Halilović -), Džafić 7, Šturm 7, Vehabović 7. Trener: Dean Klafurić.

ZVIJEZDA 09: Jelovac 6, Janković 6,5, Ristanović 6 (od 82. minuta Dujković -), Tomanović 6, Vadze 6,5, Karaklajić 7 (od 71. minuta Savić -), Kajode 6,5 (od 87. minuta Matić -), Ponjević 6, Šapić 6, Vukoja 6,5 (od 87. minuta Vukoja -), Maksimović 6. Trener: Bojan Trkulja.

***

SLOGA (D)         0 (0)

ZRINjSKI         2 (0)

Strijelac: 0:1 Bilbija u 52, 0:2 Bilbija iz penala u 77. minutu.

Stadion: “Dr Milan Jelić” u Modriči.

Gledalaca: 200.

Sudija: Nihad Ljajić (Sarajevo) 6,5.

Žuti kartoni: N. Dujaković, Dadić (Sloga, Doboj), Ivančić, Šunjić, Ramić (Zrinjski).

Crveni karton: Franko Dadić (Sloga, Doboj) u 84. minutu.

Igrač utakmice: Nemanja Bilbija (Zrinjski) 8.

SLOGA (DOBOJ): Trako 6, Nikolić 6 (od 85. minuta Omić -), Redžić 6, Božičković 6 (od 67. minuta Tahrić -), Batar 6,5, Mrzić 6,5, N. Dujaković 6,5 (od 60. minuta Predragović 6,5), Milanović 6, Kvesić 6 (od 67. minuta Dadić 5), Mrkaić 6,5, Varga 6 (od 46. minuta S. Dujaković 6,5). Trener: Vlado Jagodić.

ZRINjSKI: Marić 7, Barišić 7, Ćorluka 7, Mulahusejnović 7 (od 81. minuta Kiš -), Malekinušić 7 (od 81. minuta Abdurahimi -), Ramić 7, Ivančić 7 (od 69. minuta Savić -), Ćuže 7 (od 69. minuta Hrvanović -), Šunjić 7, Tičinović 7, Bilbija 8 (od 89. minuta Sabljić -). Trener: Željko Petrović.