Борац побиједио ГОШК, све ближи новој титули

БАЊАЛУКА - Фудбалери Борца савладали су вечерас, у оквиру 30. кола на ''Градском стадиону'' у Бањалуци екипу ГОШК-а резултатом 3:1.

Тако су се приближили новој титули шампиона.

Цијелу утакмицу је Борац играо с играчем више јер је фудбалера гостију Филипа Рачића, иначе посуђеног играча Борца, судија Дражен Марић искључио већ у 3. минути меча, а бројчану надмоћ је Борац искористио у финишу полувремена.

Играла се 44. минута када је Јаков Благаић након лијепе акције домаћина погодио за 1:0.

На старту другог дијела, у 53. минути, Борац преко Јове Лукића дуплира своју предност на 2:0, али нису се гости предавали с десеторицом и у 57. минути смањују на 2:1.

Габријел Чока потом,  кроз ноге Марка Милошевића шаље лопту у го за 2:1,.

Борац у 76 минуту преко Дамира Хреље стиже до трећег гола и водства од 3:1.

Тада је меч био готов и Борац се побједом додатно приближио освајању титуле јер има пет бодова више од Зрињског, три кола прије краја.

ГОШК остаје девети с 32 бода, пет бодова више од Тузла Ситија који је у зони испадања.

Што се тиче наредних обавеза клуба из Бањалуке, Борац у сриједу очекује прва од двије утакмице финала Купа БиХ када од 18 часова гостују екипи Зрињског у Мостару, а обавезама у првенству враћају се три дана касније такође гостовањем екипи Тузла Ситија.