Borac pobijedio GOŠK, sve bliži novoj tituli

BANjALUKA - Fudbaleri Borca savladali su večeras, u okviru 30. kola na ''Gradskom stadionu'' u Banjaluci ekipu GOŠK-a rezultatom 3:1.

Tako su se približili novoj tituli šampiona.

Cijelu utakmicu je Borac igrao s igračem više jer je fudbalera gostiju Filipa Račića, inače posuđenog igrača Borca, sudija Dražen Marić isključio već u 3. minuti meča, a brojčanu nadmoć je Borac iskoristio u finišu poluvremena.

Igrala se 44. minuta kada je Jakov Blagaić nakon lijepe akcije domaćina pogodio za 1:0.

Na startu drugog dijela, u 53. minuti, Borac preko Jove Lukića duplira svoju prednost na 2:0, ali nisu se gosti predavali s desetoricom i u 57. minuti smanjuju na 2:1.

Gabrijel Čoka potom,  kroz noge Marka Miloševića šalje loptu u go za 2:1,.

Borac u 76 minutu preko Damira Hrelje stiže do trećeg gola i vodstva od 3:1.

Tada je meč bio gotov i Borac se pobjedom dodatno približio osvajanju titule jer ima pet bodova više od Zrinjskog, tri kola prije kraja.

GOŠK ostaje deveti s 32 boda, pet bodova više od Tuzla Sitija koji je u zoni ispadanja.

Što se tiče narednih obaveza kluba iz Banjaluke, Borac u srijedu očekuje prva od dvije utakmice finala Kupa BiH kada od 18 časova gostuju ekipi Zrinjskog u Mostaru, a obavezama u prvenstvu vraćaju se tri dana kasnije takođe gostovanjem ekipi Tuzla Sitija.