Борац иде по други трофеј у Купу БиХ

Дарко Драгичевић

БАЊАЛУКА - Фудбалери Борца пласирали су се у финале Купа БиХ, након што су и у реваншу савладали Широки Бријег 2:1.

Бањалучани су у првом дуелу у Широком Бријегу такође славили 3:1 па су у финале отишли са укупним резултатом 5:2.

У првом дијелу није било великих узбуђења, све се свело на ударце из даљине који нису донијели промјену резултата. Ипак у наставку је виђен пуно бољи меч.

Широки Бријег је успио да дође до предности у 68.минуту. На центаршут Мишића одлично је реаговао Марко Матић и донио драму на Градски стадион. Након примљеног гола, Борац је кренуо пуно офанзивније.

Ту му се исплатило већ у 78.минуту када је Стефан Фићовић сјајно захватио лопту која се одбила након гужве и шеснаестерцу и погодио за изједначење. Након тога Бањалучани су имали још двије добре прилике, али је Давид Вуковић шутирао преко гола. Затим је добро интервенисала и одбрана гостију.

Ипак у 87.минуту ријешена је драма на Градском стадиону. Сјајну акцију домаћих крунисао је Дамир Хреља.

Борац ће тако да тражи други трофеј у овом такмичењу јер је већ славио 2010. године док је поражен у два финала. Противник у финалу биће им бољи из дуела Зрињски - Слога. Први дуел завршен је без побједника 0:0, а реванш је сутра од 18 часова.