Borac ide po drugi trofej u Kupu BiH

Darko Dragičević

BANjALUKA - Fudbaleri Borca plasirali su se u finale Kupa BiH, nakon što su i u revanšu savladali Široki Brijeg 2:1.

Banjalučani su u prvom duelu u Širokom Brijegu takođe slavili 3:1 pa su u finale otišli sa ukupnim rezultatom 5:2.

U prvom dijelu nije bilo velikih uzbuđenja, sve se svelo na udarce iz daljine koji nisu donijeli promjenu rezultata. Ipak u nastavku je viđen puno bolji meč.

Široki Brijeg je uspio da dođe do prednosti u 68.minutu. Na centaršut Mišića odlično je reagovao Marko Matić i donio dramu na Gradski stadion. Nakon primljenog gola, Borac je krenuo puno ofanzivnije.

Tu mu se isplatilo već u 78.minutu kada je Stefan Fićović sjajno zahvatio loptu koja se odbila nakon gužve i šesnaestercu i pogodio za izjednačenje. Nakon toga Banjalučani su imali još dvije dobre prilike, ali je David Vuković šutirao preko gola. Zatim je dobro intervenisala i odbrana gostiju.

Ipak u 87.minutu riješena je drama na Gradskom stadionu. Sjajnu akciju domaćih krunisao je Damir Hrelja.

Borac će tako da traži drugi trofej u ovom takmičenju jer je već slavio 2010. godine dok je poražen u dva finala. Protivnik u finalu biće im bolji iz duela Zrinjski - Sloga. Prvi duel završen je bez pobjednika 0:0, a revanš je sutra od 18 časova.