Бијељинци побиједили БСК у 25. колу Прве лиге: Радник на "плус 13"

Д.П.

БИЈЕЉИНА - Лидер прволигашког каравана Републике Српске Радник је у посљедњој утакмици 25. кола на Градском стадиону у Бијељини побиједио БСК из Бањалуке са 2:0 и повећао предност у односу на другопласиране Лакташе на 13 бодова.

Домаћин је повео у 21. минуту када је судија Владимир Анчић из Прњавора досудио једанаестерац за Бијељинце који је у гол и вођство претворио капитен Александар Васић. У 56. минуту Милорад Албијанић је удвостручио предност изабраника Велибора Ђурића и довео свој тим до нова три бода, односно до 18. првенствене побједе уз седам ремија.

РАДНИК    2 (1)

БСК             0 (0)

Стријелци: 1:0 Васић из пенала у 21, 2:0 Албијанић у 56. минуту.

Стадион: Градски у Бијељини.

Гледалаца: 1.000.

Судија: Владимир Анчић (Прњавор) 6,5.

Жути картон: Радовић (БСК).

Играч утакмице: Милорад Албијанић (Радник) 7,5.

РАДНИК: Лакић 7, Живковић 7 (од 65. минута Баштић -), Јањић 7, Дошло 7 (од 65. минута Стевановић -), Васић 7,5, Натан 7 (од 82. минута Стјепановић -), Вељкић 7, Албијанић 7,5 (од 82. минута Максимовић -), Амиџић 7 (од 76. Матковић -), Сантрач 7, Гаврић 7. Тренер: Велибор Ђурић.

БСК: Модић 6, Радовић 6, Радуловић 6,5, Јагодић 6, Моцоња 6 (од 51. минута Ерић 6), Ђорђевић 6, Перовић 6, Савановић 6, Стојичић 6, Кујунџић 6, Рунић 6. Тренер: Бојан Пузигаћа.