Бањалучки друголигаш заустављен на тешком гостовању: Лидер се опекао у Жеравици

БАЊАЛУКА - Лидер Друге фудбалске лиге Републике Српске, група запад, бањалучки Напријед поражен је у 19. колу на гостовању у Жеравици од Јединства резултатом 1:2.

Иако је првих 45 минута донијело доста занимљивих дешавања на терену, није било голова, а на први погодак чекало се до 48. минута, када је Саша Ерцег из једанаестерца донио предност домаћину. Када је исти фудбалер у 66. минуту повисио на 2:0, могло се наслутити да ће бодови остати у Жеравици. Међутим, само три минута касније Никола Шупић је постигао погодак за госте и унио резултатску неизвјесност у наставак сусрета. Ипак, гости из Обилићева нису успјели до краја сусрета да дођу бар до бода.

Кикс лидера није искористио до овог кола њихов најближи пратилац Слога из Трна која је поражена од Брда у Хамбаринама са 0:2 и са друге је пала на четврту позицију. Наиме, Црни врх и Горица су у овом колу забиљежили побједе над Прогресом од 2:1, односно Дубравама 2:0 и сада су на табели испред чете коју са клупе предводи Предраг Мајкић.

Прву побједу у сезони остварили су фудбалери Слободе из Новог Града који су савладали шамачки Борац са 3:1, али су и поред тога остали на посљедњој позицији.

У групи исток водећи двојац је забиљежио побједе. Дрина ХЕ из Вишеграда је на свом терену побиједила Стакорину из Чајнича са 2:0, док је Пролетер у Дворовима био бољи од гатачке Младости и побиједио 4:0. Први тријумф у сезони остварио је некадашњи премијерлигаш Рудар 1925 из Угљевика, који је као домаћин савладао трећепласирано Јединство из Бродца.

Парови 20. кола, које се игра у суботу и недјељу, 30. и 31. марта: група запад: Челинац - Црни врх, Прогрес - Јединство (Ж), Напријед - Брдо, Слога (Т) - Пролетер (Т), Полет 1926 - Горица, Дубраве - Текстилац, Слога (С) - Слобода (НГ), Борац (Ш) - ФСА Приједор, група исток: Јединство (БР) - Младост (Р), Јединство (Р) - Дрина ХЕ, Стакорина - Власеница, Херцеговац - Губер, Илићка 01 - Подриње (Ј), Будућност (П) - Пролетер (Д), Младост (Г) - Задругар (ДЦ), Гласинац 1936 - Рудар 1925.

ЧЕЛИНАЦ                  1 (1)

Стријелци: 1:0 Кнежевић у 24, 1:1 Орашанин у 38, 2:1 Мршић у 66, 3:1 Добријевић у 85. минуту.

Стадион: “Пољана” у Приједору.

Гледалаца: 50.

Судија: Никола Гарић (Добој) 6,5.

Жути картони: Огбоке, Рудак (ФСА Приједор), Матерић (Челинац).

Играч утакмице: Ведран Мршић (ФСА Приједор) 7,5.

ФСА ПРИЈЕДОР: Змијањац 7, Рудак 7 (од 79. минута Дрљача -), Голић 7, Огбоке 7, Мариновић 7 (од 64. минута Микић -), Мршић 7,5 (од 79. минута Црнобрња -), Стојић 7, Кнежевић 7,5, Стегић 7, Милинковић 7 (од 46. минута Вујичић 7), Добријевић 7,5. Тренер: Ненад Башић.

ЧЕЛИНАЦ: Јовић 6, Рулић 6, Матерић 6, Бабић 6, Дубравац 6, Сувајац - (од 29. минута Тепић 6), Томић 6 (од 31. минута Орашанин 6,5), Стојановић 6, Крминац 6, Бајић 6, Бојић 6 (од 72. минута Тривић -). Тренер: Далибор Теиновић.

***

СЛОБОДА (НГ) 3 (1)

БОРАЦ (Ш)                  1 (0)

Стријелци: 1:0 Пралица из пенала у 44, 2:0 Вучен у 60, 3:0 Екић у 66, 3:1 Арсенић у 75. минуту.

Стадион: “Млакве” у Новом Граду.

Гледалаца: 80.

Судија: Славиша Шарић (Градишка) 6,5.

Жути картони: Вујановић, Вејновић (Слобода, Нови Град), Поповић (Борац, Шамац).

Играч утакмице: Бојан Вучен (Слобода, Нови Град) 7,5.

СЛОБОДА (НОВИ ГРАД): Фајковић 7, Грошић 7 (од 64. минута Макивић -), Вејновић 7, Вујановић 7, Палавесињо 7, Вучен 7,5, Алдабе 7, Јаћимовић 7, Екић 7,5, Зец 7, Пралица 7,5. Тренер: Ернест Шабић.

БОРАЦ (ШАМАЦ): Маслић 6, Благојевић 6 (од 62. минута Нишић -), Сјенчић 6, Марчета - (од 24. минута Ђурић 6), Дакић 6 (од 70. минута Богдановић -), Ћосовић 6 (од 62. минута Игњатовић -), Поповић 6, Пупчевић 6, Арсенић 6,5, Богдановић 6 (од 62. минута Ракић -), Митровић 6. Тренер: Милорад Илишковић.

***

ГОРИЦА   2 (1)

ДУБРАВЕ 0 (0)

Стријелци: 1:0 Пастир у 25, 2:0 Малиновић у 90+1. минуту.

Стадион: Горице у Шипову.

Гледалаца: 250.

Судија: Немања Петровић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Јакшић, Малиновић, Шобић, Грачанин (Горица), Шикуљак, Хаџиалагић (Дубраве).

Играч утакмице: Перо Пастир (Горица) 7,5.

ГОРИЦА: Илић 7, Пено 7, Грачанин 7, Сакан 7, Сивоњић 7, Пастир 7,5 (од 82. минута Шобић -), Малиновић 7,5, Јакешевић 7, Граховац 7, Јакшић 7 (од 46. минута Мешић 7), Вучковић 7. Тренер: Душко Сакан.

ДУБРАВЕ: Дринић 6, Д. Кисин 6, Будимлић 6, Хаџиалагић 6, Вучинић 6, Квргић 6 (од 78. минута Шикуљак -), Татић 6, Сикимић 6 (од 75. минута Матић -), В. Кисин 6 (од 78. минута Бенцуз -), Никић - (од 20. минута Малешевић 6), Малбашић 6. Тренер: Игор Миљевић.

***

ПРОЛЕТЕР (Т)  4 (2)

ПОЛЕТ 1926                1 (0)

Стријелци: 1:0 С. Кузмановић у 3, 2:0 Остојић у 15, 3:0 Симић у 60, 3:1 С. Грозданић у 69, 4:1 Ђукарић из пенала у 90+3. минуту.

Стадион: “Радолинка” у Теслићу.

Гледалаца: 150.

Судија: Марко Ерак (Крупа на Врбасу) 6,5.

Жути картони: Станковић, Симић, М. Ристић (Пролетер, Теслић), Д. Жарић, Лучановић (Полет 1926).

Играч утакмице: Саша Кузмановић (Пролетер, Теслић) 7,5.

ПРОЛЕТЕР (ТЕСЛИЋ): Н. Ристић 7, Ђукарић 7,5, М. Ристић 7 (од 82. минута Јовановић -), Николић 7, Осмић 7 (од 82. минута Павловић -), Радешић 7 (од 61. минута Секулић -), Станковић 7, Симић 7,5, Кузмановић 7,5, Остојић 7,5 (од 77. минута Вукмировић -), Б. Кузмановић 7. Тренер: Дарјан Грбић.

ПОЛЕТ 1926: Памплона 5,5, Петрић 5,5, М. Грозданић 5,5 (од 68. минута Ђорђевић -), Томичевић 5,5, Лучановић 5,5, С. Грозданић 6 (од 80. минута О. Жарић -), Паласиос 5,5, Игњатић 5,5, Лекић 5,5, Д. Жарић 5,5, Вукман 5,5 (од 75. минута Теодосић -). Тренер: Бојан Петрић.

***

БРДО                            2 (0)

СЛОГА (Т)                   0 (0)

Стријелци: 1:0 Каруповић из пенала у 55, 2:0 Алвеш у 90. минуту.

Стадион: “Ведро поље” у Приједору.

Гледалаца: 100.

Судија: Славиша Митровић (Шамац) 6,5.

Жути картони: Алвеш, Миодраговић (Брдо), Триван (Слога, Трн).

Играч утакмице: Едсон Жунио Алвеш (Брдо) 7,5.

БРДО: Видовић 7, Тркуља 7, Харамбашић - (од 13. минута Исаковић 7), Каруповић 7,5, Миодраговић 7, Стевић 7 (од 66. минута Мармат -), Бундало 7, Миљевић 7 (од 66. минута Мијић -), Дедић 7, Араухо 7 (од 79. минута Окорије -), Алвеш 7,5. Тренер: Мирза Алкић.

СЛОГА (ТРН): Делић 6, Да Силва 6, Јаворац 6 (од 88. минута Голић -), Триван 6, Соуза 6, Јокановић 6 (од 88. минута Шарић -), Ивић 6 (од 75. минута Грозданић -), Томичић 6, Гаћеша 6 (од 75. минута Пилиповић -), Микић 6 (од 66. минута Саватић -), Ђурановић 6. Тренер: Предраг Мајкић.

***

ЈЕДИНСТВО (Ж)        2 (0)

НАПРИЈЕД                 1 (0)

Стријелци: 1:0 Ерцег из пенала у 48, 2:0 Ерцег у 66, 2:1 Шупић у 69. минуту.

Стадион: СЦ “Драго Ковачевић” у Жеравици.

Судија: Деан Јокић (Теслић) 6,5.

Жути картони: Ђурђић, Диљевић, Јарић, Кнежић (Јединство, Жеравица), Кременовић, Бундало, Трнинић (Напријед).

Играч утакмице: Саша Ерцег (Јединство, Жеравица) 8.

ЈЕДИНСТВО (ЖЕРАВИЦА): Војводић 7, Ђогић 7, Шакотић 7 (од 88. минута Галић -), Хамзић 7, Кнежић 8, Ерцег 8 (од 85. минута Кулишић -), Диљевић 7 (од 90+1. минута Вранић Будимовић -), Петковић 7, Ђурђић 7, Четојевић 7, Јарић 7. Тренер: Велимир Стојнић.

НАПРИЈЕД: Добријевић 6,5, Радић 6,5, Миладиновић 6,5, Бундало 6,5, Поповић 6,5 (од 66. минута Грујић -), Радоја 6,5, Шупић 7, Кременовић 6,5, Драгољић 6,5 (од 80. минута Бојиновић -), Вуклишевић 6,5, Трнинић 6,5. Тренер: Небојша Анђелић.

***

ЦРНИ ВРХ                   2 (1)

ПРОГРЕС           1 (1)

Стријелци: 1:0 Зеленика у 2, 1:1 М. Будић у 39, 2:1 Шавија у 70. минуту.

Стадион: Јаружани у Јаружанима.

Гледалаца: 70.

Судија: Милан Гарић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Грабовац, Грујић (Црни врх), Баришић. Вучић, Филиповић (Прогрес).

Играч утакмице: Драган Шавија (Црни врх) 7,5.

ЦРНИ ВРХ:  Рачић 7, Петровић 7, Шавија 7,5, Дамјанић 7, Субић 7, Зеленика 7,5, Грујић 7, Ћоћкало 7 (од 46. минута Рогић 7), Кукић 7 (од 46. минута Цвијетић 7), Вукосављевић 7, Грабовац 7. Тренер: Предраг Татић.

ПРОГРЕС: Филиповић 6,5, Халаба 6,5, Кахрић 6,5 (од 75. минута Марић -), Вучић 6,5 (од 84. минута Васиљевић -), М. Будић 7 (од 79. минута Гламочић -), П. Будић 6,5, Свјетлановић 6,5, Дукић 6,5, Ж. Ђукарић 6,5, М. Ђурановић 6,5, Баришић 6,5. Тренер: Стефан Марковић.

***

РУДАР 1925                 2 (1)

ЈЕДИНСТВО (БР) 1 (1)

Стријелци: 0:1 Бајић у 5, 1:1 Гвозденац у 42, 2:1 Давидовић у 55. минуту.

Стадион: Градски у Угљевику.

Судија: Дарко Кусмук (Пале) 6,5.

Жути картони: Арсеновић (Рудар 1925), Сушић, Ружичић, Павловић, Крсмановић (Јединство, Бродац).

Играч утакмице: Дејан Давидовић (Рудар 1925) 7,5.

РУДАР 1925: Драгић 7, Бумбић 7, М. Лазић 7, Марковић 7, Арсеновић 7 (од 77. минута Радовановић -), Мићо Гајић 7 (од 84. минута Ц. Лазић -), Б. Цвијић 7, Давидовић 7,5, Гвозденац 7,5, Стевић 7, Јовић 7 (од 73. минута Н. Цвијић -). Тренер: -.

ЈЕДИНСТВО (БРОДАЦ): Ђорђић 6,5 (од 46. минута Ружичић 6,5), Бајић 7, Павловић 6,5, Да. Јовановић 6,5, Де. Јовановић 6,5 (од 79. минута Мионић -), Лукић 6,5, Сушић 6,5 (од 85. минута Божић -), Крсмановић 6,5, М. В. Лазић 6,5, Томић 6,5, Рачановић 6,5 (од 77. минута Гогић -). Тренер: Зоран Стајић.

***

ЗАДРУГАР (ДЦ) 2 (1)

ГЛАСИНАЦ 1936       1 (0)

Стријелци: 1:0 Симић у 36, 2:0 Матовић из пенала у 64, 2:1 Шкобо у 75. минуту.

Стадион: “Бунковача” у Доњем Црњелову.

Гледалаца: 130.

Судија: Раде Аћимовић (Зворник) 6,5.

Жути картони: Матовић, Ђокић, Марковић, Вићић, Калајџић (Задругар, Доње Црњелово), Чиздек, Пајић (Гласинац 1936).

Играч утакмице: Миливоје Симић (Задругар, Доње Црњелово) 7,5.

ЗАДРУГАР (ДОЊЕ ЦРЊЕЛОВО): Н. Максимовић 7, Марковић 7 (од 84. минута Вуковић -), Вићић 7, Ђокић 7, Матовић 7,5, Стевановић 7, Тодоровић 7 (од 81. минута Ерић -), Калајџић 7, Караман 7, Јоловић 7, Симић 7,5 (од 67. минута М. Максимовић -). Тренер: Велибор Вујић.

ГЛАСИНАЦ 1936: Крунић  6,5, Чортан 6,5 (од 79. минута Марковић -), Марић 6,5, Вуковић 6,5, Деурић 6,5 (од 79. минута Пајић -), Каповић 6,5, Шкобо 7, Лиздек 6,5, Ми. Вујичић 6,5, Лончаревић 6,5, Ћирјанић 6,5 (од 65. минута Дебелногић -). Тренер: Огњен Крешталица.

***

ПРОЛЕТЕР (Д)  4 (4)

МЛАДОСТ (Г)   0 (0)

Стријелци: 1:0 Лакић у 14, 2:0 С. Ракић у 25, 3:0 Малетић у 37, 4:0 Малетић у 40. минуту.

Стадион: “Андрија Ацо Остојић” у Дворовима.

Гледалаца: 180.

Судија: Велибор Видаковић (Зворник) 6,5.

Играч утакмице: Павле Малетић (Пролетер, Дворови) 8.

ПРОЛЕТЕР (ДВОРОВИ): Оплакан -, Класановић 7, Мркајић 7 (од 58. минута Секулић 7), Васић – (од 7. минута Лакић 7,5), Н. Ракић 7 (од 46. минута Павловић 7), Арнаутовић 7 (од 83. минута Барјактаревић -), С. Ракић 7,5 (од 73. минута Матијевић -), Лукић 7, Магазин 7, Илић 7, Малетић 8. Тренер: Драган Матић.

МЛАДОСТ (ГАЦКО): Шаровић 5, Авдаловић 5, Мрковић 5, Кандић 5, Д. Лозо 5,  Слијепчевић 5, Николић 5, Пушара 5, Стајић 5 (од 90. минута Ђерић -), Зиројевић 5 (од 65. минута Шаренац -), Суџум 5 (од 84. минута Зеленковић -). Тренер: Жељко Поповић.

***

ПОДРИЊЕ (Ј)             1 (1)

БУДУЋНОСТ (П)                 3 (2)

Стријелци: 1:0 Насуфовић у 2, 1:1 Ристић у 16, 1:2 Ивановић у 20, 1:3 Радовановић у 58. минуту.

Стадион: Подриња у Јањи.

Судија: Бојан Пејић (Соколац) 6,5.

Жути картони: Перковић, Стојановић, Митровић (Подриње, Јања), Миловановић (Будућност, Пилица).

Играч утакмице: Владо Ивановић (Будућност, Пилица) 7,5.

ПОДРИЊЕ (ЈАЊА): Папић 6, Јовановић 6, Насуфовић 6,5, Стојановић 6 (од 79. минута Јашаревић -), Перковић 6, Мехмедовић 6, Арифовић 6, Вуковић 6 (од 60. минута Ибрашимовић 6), Стевановић 6 (од 60. минута Савић 6), Механовић 6, Митровић 6. Тренер: Небојша Глигић.

БУДУЋНОСТ (ПИЛИЦА): Јокић 7, Радовановић 7,5, Д. Марковић 7 (од 74. минута Н. Марковић -), Лукић 7, Ристић 7,5, Миловановић 7, П. Радић 7, Ивановић 7,5, Ђурић 7, Крезовић 7, Васић 7. Тренер: Далибор Крезовић.

***

ГУБЕР                          2 (0)

ИЛИЋКА 01                0 (0)

Стријелци: 1:0 П. Петровић у 51, 2:0 Андрић у 69. минуту.

Стадион: “Видиковац” у Сребреници.

Судија: Далибор Лукић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: О. Смајиловић, Чирак, Петровић, Аврамовић, Мујић, Андрић, Јашаревић (Губер), Ристић, Томић (Илићка 01).

Играч утакмице: Предраг Петровић (Губер) 7,5.

ГУБЕР: Бодирога 7, Аврамовић 7, Петровић 7,5, Чирак 7 (од 84. минута Маринковић -), О. Смајиловић 7 (од 63. минута С. Мујић -), Јашаревић 7, Лазаревић 7, Косанић 7 (од 89. минута Е. Мујић -), Јурошевић 7, Грујичић 7, Андрић 7. Тренер: Милорад Косанић.

ИЛИЋКА 01: Јефтић 6, Челик 6, Анруновић 6, Ристић 6, Станкић 6, Тодоровић 6, Крсмановић 6 (од 90. минута Топаловић -), Фрањић 6 (од 77. минута Божић -), С. Петровић 6, Тривуновић 6 (од 58. минута Томић 6), Г. Антуновић 6 (од 77. минута Крстић -). Тренер: Радивоје Николић.

***

ВЛАСЕНИЦА             3 (1)

ХЕРЦЕГОВАЦ  1 (0)

Стријелци: 1:0 Ступар у 3, 2:0 Ступар у 56, 2:1 Ф. Вујовић из пенала у 71, 3:1 Фехратовић у 90. минуту.

Стадион: Градски у Власеници.

Гледалаца: 90.

Судија: Василије Милошевић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Зекић, Гаџуновић, Н. Ковачевић (Власеница), Милојевић, Бегенишић (Херцеговац).

Црвени картон: Небојша Ковачевић (Власеница) у 74. минуту.

Играч утакмице: Слађан Ступар (Власеница) 8.

ВЛАСЕНИЦА: Дракулић 7, Мијатовић 7, Видаковић 7, Петровић 7, Зекић 7 (од 90+1. минута Васковић -), Н. Ковачевић 5, Ступар 8 (од 90+1. минута Слијепчевић -), Гаџуновић 7 (од 64. минута Вуковић -), М. Ковачевић 7, Јањушевић 7 (од 46. минута Фехратовић 7,5), Томић 7. Тренер: Павле Голијан.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Алексић 6, Бегенишић 6, Попадић 6, Ђорђић 6, Аћимовић 6, Мркаић 6, Ф. Вујовић 6,5, Илић 6 (од 46. минута М. Вујовић 6), Н. Милојевић 6, Кешељевић 6, Ђ. Милојевић 6. Тренер: Рајко Миленић.

***

ДРИНА ХЕ                   2 (1)

СТАКОРИНА              0 (0)

Стријелци: 1:0 Марковић у 30, 2:0 Дамјановић у 66. минуту.

Стадион: Градски у Вишеграду.

Гледалаца: 20.

Судија: Младен Поповић (Источно Сарајево) 6,5.

Жути картон: Тасић (Дрина ХЕ).

Играч утакмице: Бојан Марковић (Дрина ХЕ) 7,5.

ДРИНА ХЕ: Никић 7, Тасић 7 (од 83. минута Мандић -), Пејовић 7, Пљеваљчић 7, Дамјановић 7,5, Марковић 7,5, Ћирковић 7, Санг Вон 7 (од 60. минута Окука 7), Лозо 7 (од 46. минута Тодоровић 7), Вулевић 7 (од 80. минута Грујић -), Ранитовић 7 (од 80. минута Мајдов -). Тренер: -.

СТАКОРИНА: Бојановић 6, Б. Гиговић 6 (од 75. минута Стјепановић -), Симовић 6, Мрдак 6 (од 75. минута О. Гиговић -), Миловић 6 (од 85. минута Томић -), Ристановић 6 (од 75. минута Д. Тадић -), Т. Тадић 6, Ђ. Јовановић 6, Д. Јовановић 6, Симовић 6 (од 85. минута Тодоровић -), Нешковић 6. Тренер: Мирослав Фуртула.

***

МЛАДОСТ (Р)   0 (0)

ЈЕДИНСТВО (Р)         3 (2)

Стријелци: 0:1 Дамјановић у 17, 0:2 Видаковић у 28, 0:3 Мих. Писић у 49. минуту.

Стадион: “9. јануар” у Рогатици.

Гледалаца: 60.

Судија: Дејан Поповић (Требиње) 6,5.

Жути картони: Миловановић, Божовић, Д. Обрадовић (Младост, Рогатица), Видаковић (Јединство, Роћевић).

Играч утакмице: Срђан Дамјановић (Јединство, Роћевић) 7,5.

МЛАДОСТ (РОГАТИЦА): Којић 5,5, Поповац 5,5 (од 51. минута Дебелногић 5,5), Елек 5,5, Маљукан 6, Томић 5,5 (од 51. минута В. Маријановић 5,5), Ћаћић 5,5, Б. Маријановић 5,5 (од 63. минута Михајловић -), Д. Обрадовић 5,5, Божовић 6 (од 71. минута Јанковић -), Миловановић 5,5 (од 71. минута Андрић -), Минић 5,5. тренер: Драган Јовановић.

ЈЕДИНСТВО (РОЋЕВИЋ): Богићевић 7, Дар. Писић 7 (од 46. минута Крстић 7), Дан. Писић 7, Мих. Писић 7,5, Ристић 7, Мичић 7, Благојевић 7 (од 76. минута Милошевић -), Алић 7, Видаковић 7,5, Драшковић 7, Дамјановић 7,5. Тренер: Горан Шкиљевић.