Banjalučki drugoligaš zaustavljen na teškom gostovanju: Lider se opekao u Žeravici

BANjALUKA - Lider Druge fudbalske lige Republike Srpske, grupa zapad, banjalučki Naprijed poražen je u 19. kolu na gostovanju u Žeravici od Jedinstva rezultatom 1:2.

Iako je prvih 45 minuta donijelo dosta zanimljivih dešavanja na terenu, nije bilo golova, a na prvi pogodak čekalo se do 48. minuta, kada je Saša Erceg iz jedanaesterca donio prednost domaćinu. Kada je isti fudbaler u 66. minutu povisio na 2:0, moglo se naslutiti da će bodovi ostati u Žeravici. Međutim, samo tri minuta kasnije Nikola Šupić je postigao pogodak za goste i unio rezultatsku neizvjesnost u nastavak susreta. Ipak, gosti iz Obilićeva nisu uspjeli do kraja susreta da dođu bar do boda.

Kiks lidera nije iskoristio do ovog kola njihov najbliži pratilac Sloga iz Trna koja je poražena od Brda u Hambarinama sa 0:2 i sa druge je pala na četvrtu poziciju. Naime, Crni vrh i Gorica su u ovom kolu zabilježili pobjede nad Progresom od 2:1, odnosno Dubravama 2:0 i sada su na tabeli ispred čete koju sa klupe predvodi Predrag Majkić.

Prvu pobjedu u sezoni ostvarili su fudbaleri Slobode iz Novog Grada koji su savladali šamački Borac sa 3:1, ali su i pored toga ostali na posljednjoj poziciji.

U grupi istok vodeći dvojac je zabilježio pobjede. Drina HE iz Višegrada je na svom terenu pobijedila Stakorinu iz Čajniča sa 2:0, dok je Proleter u Dvorovima bio bolji od gatačke Mladosti i pobijedio 4:0. Prvi trijumf u sezoni ostvario je nekadašnji premijerligaš Rudar 1925 iz Ugljevika, koji je kao domaćin savladao trećeplasirano Jedinstvo iz Brodca.

Parovi 20. kola, koje se igra u subotu i nedjelju, 30. i 31. marta: grupa zapad: Čelinac - Crni vrh, Progres - Jedinstvo (Ž), Naprijed - Brdo, Sloga (T) - Proleter (T), Polet 1926 - Gorica, Dubrave - Tekstilac, Sloga (S) - Sloboda (NG), Borac (Š) - FSA Prijedor, grupa istok: Jedinstvo (BR) - Mladost (R), Jedinstvo (R) - Drina HE, Stakorina - Vlasenica, Hercegovac - Guber, Ilićka 01 - Podrinje (J), Budućnost (P) - Proleter (D), Mladost (G) - Zadrugar (DC), Glasinac 1936 - Rudar 1925.

ČELINAC                  1 (1)

Strijelci: 1:0 Knežević u 24, 1:1 Orašanin u 38, 2:1 Mršić u 66, 3:1 Dobrijević u 85. minutu.

Stadion: “Poljana” u Prijedoru.

Gledalaca: 50.

Sudija: Nikola Garić (Doboj) 6,5.

Žuti kartoni: Ogboke, Rudak (FSA Prijedor), Materić (Čelinac).

Igrač utakmice: Vedran Mršić (FSA Prijedor) 7,5.

FSA PRIJEDOR: Zmijanjac 7, Rudak 7 (od 79. minuta Drljača -), Golić 7, Ogboke 7, Marinović 7 (od 64. minuta Mikić -), Mršić 7,5 (od 79. minuta Crnobrnja -), Stojić 7, Knežević 7,5, Stegić 7, Milinković 7 (od 46. minuta Vujičić 7), Dobrijević 7,5. Trener: Nenad Bašić.

ČELINAC: Jović 6, Rulić 6, Materić 6, Babić 6, Dubravac 6, Suvajac - (od 29. minuta Tepić 6), Tomić 6 (od 31. minuta Orašanin 6,5), Stojanović 6, Krminac 6, Bajić 6, Bojić 6 (od 72. minuta Trivić -). Trener: Dalibor Teinović.

***

SLOBODA (NG) 3 (1)

BORAC (Š)                  1 (0)

Strijelci: 1:0 Pralica iz penala u 44, 2:0 Vučen u 60, 3:0 Ekić u 66, 3:1 Arsenić u 75. minutu.

Stadion: “Mlakve” u Novom Gradu.

Gledalaca: 80.

Sudija: Slaviša Šarić (Gradiška) 6,5.

Žuti kartoni: Vujanović, Vejnović (Sloboda, Novi Grad), Popović (Borac, Šamac).

Igrač utakmice: Bojan Vučen (Sloboda, Novi Grad) 7,5.

SLOBODA (NOVI GRAD): Fajković 7, Grošić 7 (od 64. minuta Makivić -), Vejnović 7, Vujanović 7, Palavesinjo 7, Vučen 7,5, Aldabe 7, Jaćimović 7, Ekić 7,5, Zec 7, Pralica 7,5. Trener: Ernest Šabić.

BORAC (ŠAMAC): Maslić 6, Blagojević 6 (od 62. minuta Nišić -), Sjenčić 6, Marčeta - (od 24. minuta Đurić 6), Dakić 6 (od 70. minuta Bogdanović -), Ćosović 6 (od 62. minuta Ignjatović -), Popović 6, Pupčević 6, Arsenić 6,5, Bogdanović 6 (od 62. minuta Rakić -), Mitrović 6. Trener: Milorad Ilišković.

***

GORICA   2 (1)

DUBRAVE 0 (0)

Strijelci: 1:0 Pastir u 25, 2:0 Malinović u 90+1. minutu.

Stadion: Gorice u Šipovu.

Gledalaca: 250.

Sudija: Nemanja Petrović (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Jakšić, Malinović, Šobić, Gračanin (Gorica), Šikuljak, Hadžialagić (Dubrave).

Igrač utakmice: Pero Pastir (Gorica) 7,5.

GORICA: Ilić 7, Peno 7, Gračanin 7, Sakan 7, Sivonjić 7, Pastir 7,5 (od 82. minuta Šobić -), Malinović 7,5, Jakešević 7, Grahovac 7, Jakšić 7 (od 46. minuta Mešić 7), Vučković 7. Trener: Duško Sakan.

DUBRAVE: Drinić 6, D. Kisin 6, Budimlić 6, Hadžialagić 6, Vučinić 6, Kvrgić 6 (od 78. minuta Šikuljak -), Tatić 6, Sikimić 6 (od 75. minuta Matić -), V. Kisin 6 (od 78. minuta Bencuz -), Nikić - (od 20. minuta Malešević 6), Malbašić 6. Trener: Igor Miljević.

***

PROLETER (T)  4 (2)

POLET 1926                1 (0)

Strijelci: 1:0 S. Kuzmanović u 3, 2:0 Ostojić u 15, 3:0 Simić u 60, 3:1 S. Grozdanić u 69, 4:1 Đukarić iz penala u 90+3. minutu.

Stadion: “Radolinka” u Tesliću.

Gledalaca: 150.

Sudija: Marko Erak (Krupa na Vrbasu) 6,5.

Žuti kartoni: Stanković, Simić, M. Ristić (Proleter, Teslić), D. Žarić, Lučanović (Polet 1926).

Igrač utakmice: Saša Kuzmanović (Proleter, Teslić) 7,5.

PROLETER (TESLIĆ): N. Ristić 7, Đukarić 7,5, M. Ristić 7 (od 82. minuta Jovanović -), Nikolić 7, Osmić 7 (od 82. minuta Pavlović -), Radešić 7 (od 61. minuta Sekulić -), Stanković 7, Simić 7,5, Kuzmanović 7,5, Ostojić 7,5 (od 77. minuta Vukmirović -), B. Kuzmanović 7. Trener: Darjan Grbić.

POLET 1926: Pamplona 5,5, Petrić 5,5, M. Grozdanić 5,5 (od 68. minuta Đorđević -), Tomičević 5,5, Lučanović 5,5, S. Grozdanić 6 (od 80. minuta O. Žarić -), Palasios 5,5, Ignjatić 5,5, Lekić 5,5, D. Žarić 5,5, Vukman 5,5 (od 75. minuta Teodosić -). Trener: Bojan Petrić.

***

BRDO                            2 (0)

SLOGA (T)                   0 (0)

Strijelci: 1:0 Karupović iz penala u 55, 2:0 Alveš u 90. minutu.

Stadion: “Vedro polje” u Prijedoru.

Gledalaca: 100.

Sudija: Slaviša Mitrović (Šamac) 6,5.

Žuti kartoni: Alveš, Miodragović (Brdo), Trivan (Sloga, Trn).

Igrač utakmice: Edson Žunio Alveš (Brdo) 7,5.

BRDO: Vidović 7, Trkulja 7, Harambašić - (od 13. minuta Isaković 7), Karupović 7,5, Miodragović 7, Stević 7 (od 66. minuta Marmat -), Bundalo 7, Miljević 7 (od 66. minuta Mijić -), Dedić 7, Arauho 7 (od 79. minuta Okorije -), Alveš 7,5. Trener: Mirza Alkić.

SLOGA (TRN): Delić 6, Da Silva 6, Javorac 6 (od 88. minuta Golić -), Trivan 6, Souza 6, Jokanović 6 (od 88. minuta Šarić -), Ivić 6 (od 75. minuta Grozdanić -), Tomičić 6, Gaćeša 6 (od 75. minuta Pilipović -), Mikić 6 (od 66. minuta Savatić -), Đuranović 6. Trener: Predrag Majkić.

***

JEDINSTVO (Ž)        2 (0)

NAPRIJED                 1 (0)

Strijelci: 1:0 Erceg iz penala u 48, 2:0 Erceg u 66, 2:1 Šupić u 69. minutu.

Stadion: SC “Drago Kovačević” u Žeravici.

Sudija: Dean Jokić (Teslić) 6,5.

Žuti kartoni: Đurđić, Diljević, Jarić, Knežić (Jedinstvo, Žeravica), Kremenović, Bundalo, Trninić (Naprijed).

Igrač utakmice: Saša Erceg (Jedinstvo, Žeravica) 8.

JEDINSTVO (ŽERAVICA): Vojvodić 7, Đogić 7, Šakotić 7 (od 88. minuta Galić -), Hamzić 7, Knežić 8, Erceg 8 (od 85. minuta Kulišić -), Diljević 7 (od 90+1. minuta Vranić Budimović -), Petković 7, Đurđić 7, Četojević 7, Jarić 7. Trener: Velimir Stojnić.

NAPRIJED: Dobrijević 6,5, Radić 6,5, Miladinović 6,5, Bundalo 6,5, Popović 6,5 (od 66. minuta Grujić -), Radoja 6,5, Šupić 7, Kremenović 6,5, Dragoljić 6,5 (od 80. minuta Bojinović -), Vuklišević 6,5, Trninić 6,5. Trener: Nebojša Anđelić.

***

CRNI VRH                   2 (1)

PROGRES           1 (1)

Strijelci: 1:0 Zelenika u 2, 1:1 M. Budić u 39, 2:1 Šavija u 70. minutu.

Stadion: Jaružani u Jaružanima.

Gledalaca: 70.

Sudija: Milan Garić (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Grabovac, Grujić (Crni vrh), Barišić. Vučić, Filipović (Progres).

Igrač utakmice: Dragan Šavija (Crni vrh) 7,5.

CRNI VRH:  Račić 7, Petrović 7, Šavija 7,5, Damjanić 7, Subić 7, Zelenika 7,5, Grujić 7, Ćoćkalo 7 (od 46. minuta Rogić 7), Kukić 7 (od 46. minuta Cvijetić 7), Vukosavljević 7, Grabovac 7. Trener: Predrag Tatić.

PROGRES: Filipović 6,5, Halaba 6,5, Kahrić 6,5 (od 75. minuta Marić -), Vučić 6,5 (od 84. minuta Vasiljević -), M. Budić 7 (od 79. minuta Glamočić -), P. Budić 6,5, Svjetlanović 6,5, Dukić 6,5, Ž. Đukarić 6,5, M. Đuranović 6,5, Barišić 6,5. Trener: Stefan Marković.

***

RUDAR 1925                 2 (1)

JEDINSTVO (BR) 1 (1)

Strijelci: 0:1 Bajić u 5, 1:1 Gvozdenac u 42, 2:1 Davidović u 55. minutu.

Stadion: Gradski u Ugljeviku.

Sudija: Darko Kusmuk (Pale) 6,5.

Žuti kartoni: Arsenović (Rudar 1925), Sušić, Ružičić, Pavlović, Krsmanović (Jedinstvo, Brodac).

Igrač utakmice: Dejan Davidović (Rudar 1925) 7,5.

RUDAR 1925: Dragić 7, Bumbić 7, M. Lazić 7, Marković 7, Arsenović 7 (od 77. minuta Radovanović -), Mićo Gajić 7 (od 84. minuta C. Lazić -), B. Cvijić 7, Davidović 7,5, Gvozdenac 7,5, Stević 7, Jović 7 (od 73. minuta N. Cvijić -). Trener: -.

JEDINSTVO (BRODAC): Đorđić 6,5 (od 46. minuta Ružičić 6,5), Bajić 7, Pavlović 6,5, Da. Jovanović 6,5, De. Jovanović 6,5 (od 79. minuta Mionić -), Lukić 6,5, Sušić 6,5 (od 85. minuta Božić -), Krsmanović 6,5, M. V. Lazić 6,5, Tomić 6,5, Račanović 6,5 (od 77. minuta Gogić -). Trener: Zoran Stajić.

***

ZADRUGAR (DC) 2 (1)

GLASINAC 1936       1 (0)

Strijelci: 1:0 Simić u 36, 2:0 Matović iz penala u 64, 2:1 Škobo u 75. minutu.

Stadion: “Bunkovača” u Donjem Crnjelovu.

Gledalaca: 130.

Sudija: Rade Aćimović (Zvornik) 6,5.

Žuti kartoni: Matović, Đokić, Marković, Vićić, Kalajdžić (Zadrugar, Donje Crnjelovo), Čizdek, Pajić (Glasinac 1936).

Igrač utakmice: Milivoje Simić (Zadrugar, Donje Crnjelovo) 7,5.

ZADRUGAR (DONjE CRNjELOVO): N. Maksimović 7, Marković 7 (od 84. minuta Vuković -), Vićić 7, Đokić 7, Matović 7,5, Stevanović 7, Todorović 7 (od 81. minuta Erić -), Kalajdžić 7, Karaman 7, Jolović 7, Simić 7,5 (od 67. minuta M. Maksimović -). Trener: Velibor Vujić.

GLASINAC 1936: Krunić  6,5, Čortan 6,5 (od 79. minuta Marković -), Marić 6,5, Vuković 6,5, Deurić 6,5 (od 79. minuta Pajić -), Kapović 6,5, Škobo 7, Lizdek 6,5, Mi. Vujičić 6,5, Lončarević 6,5, Ćirjanić 6,5 (od 65. minuta Debelnogić -). Trener: Ognjen Kreštalica.

***

PROLETER (D)  4 (4)

MLADOST (G)   0 (0)

Strijelci: 1:0 Lakić u 14, 2:0 S. Rakić u 25, 3:0 Maletić u 37, 4:0 Maletić u 40. minutu.

Stadion: “Andrija Aco Ostojić” u Dvorovima.

Gledalaca: 180.

Sudija: Velibor Vidaković (Zvornik) 6,5.

Igrač utakmice: Pavle Maletić (Proleter, Dvorovi) 8.

PROLETER (DVOROVI): Oplakan -, Klasanović 7, Mrkajić 7 (od 58. minuta Sekulić 7), Vasić – (od 7. minuta Lakić 7,5), N. Rakić 7 (od 46. minuta Pavlović 7), Arnautović 7 (od 83. minuta Barjaktarević -), S. Rakić 7,5 (od 73. minuta Matijević -), Lukić 7, Magazin 7, Ilić 7, Maletić 8. Trener: Dragan Matić.

MLADOST (GACKO): Šarović 5, Avdalović 5, Mrković 5, Kandić 5, D. Lozo 5,  Slijepčević 5, Nikolić 5, Pušara 5, Stajić 5 (od 90. minuta Đerić -), Zirojević 5 (od 65. minuta Šarenac -), Sudžum 5 (od 84. minuta Zelenković -). Trener: Željko Popović.

***

PODRINjE (J)             1 (1)

BUDUĆNOST (P)                 3 (2)

Strijelci: 1:0 Nasufović u 2, 1:1 Ristić u 16, 1:2 Ivanović u 20, 1:3 Radovanović u 58. minutu.

Stadion: Podrinja u Janji.

Sudija: Bojan Pejić (Sokolac) 6,5.

Žuti kartoni: Perković, Stojanović, Mitrović (Podrinje, Janja), Milovanović (Budućnost, Pilica).

Igrač utakmice: Vlado Ivanović (Budućnost, Pilica) 7,5.

PODRINjE (JANjA): Papić 6, Jovanović 6, Nasufović 6,5, Stojanović 6 (od 79. minuta Jašarević -), Perković 6, Mehmedović 6, Arifović 6, Vuković 6 (od 60. minuta Ibrašimović 6), Stevanović 6 (od 60. minuta Savić 6), Mehanović 6, Mitrović 6. Trener: Nebojša Gligić.

BUDUĆNOST (PILICA): Jokić 7, Radovanović 7,5, D. Marković 7 (od 74. minuta N. Marković -), Lukić 7, Ristić 7,5, Milovanović 7, P. Radić 7, Ivanović 7,5, Đurić 7, Krezović 7, Vasić 7. Trener: Dalibor Krezović.

***

GUBER                          2 (0)

ILIĆKA 01                0 (0)

Strijelci: 1:0 P. Petrović u 51, 2:0 Andrić u 69. minutu.

Stadion: “Vidikovac” u Srebrenici.

Sudija: Dalibor Lukić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: O. Smajilović, Čirak, Petrović, Avramović, Mujić, Andrić, Jašarević (Guber), Ristić, Tomić (Ilićka 01).

Igrač utakmice: Predrag Petrović (Guber) 7,5.

GUBER: Bodiroga 7, Avramović 7, Petrović 7,5, Čirak 7 (od 84. minuta Marinković -), O. Smajilović 7 (od 63. minuta S. Mujić -), Jašarević 7, Lazarević 7, Kosanić 7 (od 89. minuta E. Mujić -), Jurošević 7, Grujičić 7, Andrić 7. Trener: Milorad Kosanić.

ILIĆKA 01: Jeftić 6, Čelik 6, Anrunović 6, Ristić 6, Stankić 6, Todorović 6, Krsmanović 6 (od 90. minuta Topalović -), Franjić 6 (od 77. minuta Božić -), S. Petrović 6, Trivunović 6 (od 58. minuta Tomić 6), G. Antunović 6 (od 77. minuta Krstić -). Trener: Radivoje Nikolić.

***

VLASENICA             3 (1)

HERCEGOVAC  1 (0)

Strijelci: 1:0 Stupar u 3, 2:0 Stupar u 56, 2:1 F. Vujović iz penala u 71, 3:1 Fehratović u 90. minutu.

Stadion: Gradski u Vlasenici.

Gledalaca: 90.

Sudija: Vasilije Milošević (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Zekić, Gadžunović, N. Kovačević (Vlasenica), Milojević, Begenišić (Hercegovac).

Crveni karton: Nebojša Kovačević (Vlasenica) u 74. minutu.

Igrač utakmice: Slađan Stupar (Vlasenica) 8.

VLASENICA: Drakulić 7, Mijatović 7, Vidaković 7, Petrović 7, Zekić 7 (od 90+1. minuta Vasković -), N. Kovačević 5, Stupar 8 (od 90+1. minuta Slijepčević -), Gadžunović 7 (od 64. minuta Vuković -), M. Kovačević 7, Janjušević 7 (od 46. minuta Fehratović 7,5), Tomić 7. Trener: Pavle Golijan.

HERCEGOVAC: Aleksić 6, Begenišić 6, Popadić 6, Đorđić 6, Aćimović 6, Mrkaić 6, F. Vujović 6,5, Ilić 6 (od 46. minuta M. Vujović 6), N. Milojević 6, Kešeljević 6, Đ. Milojević 6. Trener: Rajko Milenić.

***

DRINA HE                   2 (1)

STAKORINA              0 (0)

Strijelci: 1:0 Marković u 30, 2:0 Damjanović u 66. minutu.

Stadion: Gradski u Višegradu.

Gledalaca: 20.

Sudija: Mladen Popović (Istočno Sarajevo) 6,5.

Žuti karton: Tasić (Drina HE).

Igrač utakmice: Bojan Marković (Drina HE) 7,5.

DRINA HE: Nikić 7, Tasić 7 (od 83. minuta Mandić -), Pejović 7, Pljevaljčić 7, Damjanović 7,5, Marković 7,5, Ćirković 7, Sang Von 7 (od 60. minuta Okuka 7), Lozo 7 (od 46. minuta Todorović 7), Vulević 7 (od 80. minuta Grujić -), Ranitović 7 (od 80. minuta Majdov -). Trener: -.

STAKORINA: Bojanović 6, B. Gigović 6 (od 75. minuta Stjepanović -), Simović 6, Mrdak 6 (od 75. minuta O. Gigović -), Milović 6 (od 85. minuta Tomić -), Ristanović 6 (od 75. minuta D. Tadić -), T. Tadić 6, Đ. Jovanović 6, D. Jovanović 6, Simović 6 (od 85. minuta Todorović -), Nešković 6. Trener: Miroslav Furtula.

***

MLADOST (R)   0 (0)

JEDINSTVO (R)         3 (2)

Strijelci: 0:1 Damjanović u 17, 0:2 Vidaković u 28, 0:3 Mih. Pisić u 49. minutu.

Stadion: “9. januar” u Rogatici.

Gledalaca: 60.

Sudija: Dejan Popović (Trebinje) 6,5.

Žuti kartoni: Milovanović, Božović, D. Obradović (Mladost, Rogatica), Vidaković (Jedinstvo, Roćević).

Igrač utakmice: Srđan Damjanović (Jedinstvo, Roćević) 7,5.

MLADOST (ROGATICA): Kojić 5,5, Popovac 5,5 (od 51. minuta Debelnogić 5,5), Elek 5,5, Maljukan 6, Tomić 5,5 (od 51. minuta V. Marijanović 5,5), Ćaćić 5,5, B. Marijanović 5,5 (od 63. minuta Mihajlović -), D. Obradović 5,5, Božović 6 (od 71. minuta Janković -), Milovanović 5,5 (od 71. minuta Andrić -), Minić 5,5. trener: Dragan Jovanović.

JEDINSTVO (ROĆEVIĆ): Bogićević 7, Dar. Pisić 7 (od 46. minuta Krstić 7), Dan. Pisić 7, Mih. Pisić 7,5, Ristić 7, Mičić 7, Blagojević 7 (od 76. minuta Milošević -), Alić 7, Vidaković 7,5, Drašković 7, Damjanović 7,5. Trener: Goran Škiljević.