Бајерн и Реал изједначени у сјајном мечу полуфинала ЛШ

Б92

Реал Мадрид и Бајерн одиграли су вечерас у Минхену неријешено, 2:2, у првом сусрету полуфинала Лиге шампиона.

И једни и други су у четвртфиналу елиминисали тимове из Енглеске, и то оне који се боре за титулу у Премијер лиги. Бајерн је у двомечу био бољи од Арсенала са укупних 3:2, док је Реал послије пенала елиминисао браниоца титуле Манчестер сити.

Екипа Бајерна имала је "зицер" већ након 40 секунди од почетка меча. Сане је побегао по левој страни и шутирао мало искоса, али је Луњин одлично реаговао и сачувао Реал почетног шока.

Фудбалери из Минхена наставили су да "притискају", али Мадриђани први долазе до вођства, у 24. минуту. Мајсторија Тонија Кроса и асистенција за Винисијуса довела је Реал у предност.

Њемачки тим игра офанзивно и на почетку другог полувремена али овога пута то је било плодоносно. Најерн је изједначио у 53. минуту, а стријелац је био Лирој Сане.

Три минута касније повећавају предност након што је са бијеле тачке био сигуран Хари Кејн.

Пенал је потом досуђен и за мадридски клуб, а Винисијус другим поготком доводи тим до изједначења и поставља коначан резултат.