Bajern i Real izjednačeni u sjajnom meču polufinala LŠ

Real Madrid i Bajern odigrali su večeras u Minhenu neriješeno, 2:2, u prvom susretu polufinala Lige šampiona.

I jedni i drugi su u četvrtfinalu eliminisali timove iz Engleske, i to one koji se bore za titulu u Premijer ligi. Bajern je u dvomeču bio bolji od Arsenala sa ukupnih 3:2, dok je Real poslije penala eliminisao branioca titule Mančester siti.

Ekipa Bajerna imala je "zicer" već nakon 40 sekundi od početka meča. Sane je pobegao po levoj strani i šutirao malo iskosa, ali je Lunjin odlično reagovao i sačuvao Real početnog šoka.

Fudbaleri iz Minhena nastavili su da "pritiskaju", ali Madriđani prvi dolaze do vođstva, u 24. minutu. Majstorija Tonija Krosa i asistencija za Vinisijusa dovela je Real u prednost.

Njemački tim igra ofanzivno i na početku drugog poluvremena ali ovoga puta to je bilo plodonosno. Najern je izjednačio u 53. minutu, a strijelac je bio Liroj Sane.

Tri minuta kasnije povećavaju prednost nakon što je sa bijele tačke bio siguran Hari Kejn.

Penal je potom dosuđen i za madridski klub, a Vinisijus drugim pogotkom dovodi tim do izjednačenja i postavlja konačan rezultat.