Фото: ВСТС за летове планира 226.000 КМ
Сарајево - Високи судски и тужилачки савијет (ВСТС) БиХ у наредне двије године користиће услуге авио-превоза за реализацију четири пројекта, за шта је планирано око 226.000 КМ.
ВСТС је, наиме, расписао конкурс који ће трајати до 20. новембра, када је и отварање понуда, но из Савјета тврде да се о обиму и количини уговора који ће бити потписани још ништа конкретно не зна.
"ВСТС је 17. октобра објавио обавјештење о набавци услуга посредовања у продаји авионских карти, у којем је наведено да уговорни орган има намјеру закључити оквирни споразум с једним понуђачем на 24 мјесеца. У складу са Законом о јавним набавкама ('Службени гласник БиХ', број 39/14), оквирни споразум је врста уговора гдје се планира укупна процијењена максимална вриједност уговора, док стварна, извршена вриједност може бити мања", наводе из ВСТС-а. Додају да да ће тек накнадно бити утврђено колико ће тачно новца бити потрошено за ове услуге.
"То ће бити утврђено појединачним уговорима, у складу с конкретним потребама за куповином авионских карти", наводе из ВСТС-а.
Појашњавају како је од процијењеног укупног износа за потребе ВСТС БиХ из буџета Савјета планирано око 22 посто новца.
"Остатак средстава планиран је у споразумима са донаторима и уз њихову сагласност, и то за потребе четири пројеката реформе правосуђа које ВСТС БиХ тренутно имплементира, а у оквиру којих су планиране активности које укључују долазак међународних стручњака, судија и тужилаца", наводе из ВСТС-а.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.