Полиција у Алумини истражује милионски криминал

Г. М.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Полиција у Алумини истражује милионски криминал

Зворник - Припадници Управе криминалистичке полиције МУП-а РС наставили су јуче изузимање документације из зворничке компаније "Алумина" започето дан раније.

Министар индустрије, енергетике и рударства РС Петар Ђокић рекао је да полиција истражује криминалне радње које су у "Алумини" и у Фабрици глинице "Бирач" вршене док су власници тих предузећа били Литванци.

- Ми смо истраге најављивали, јер је јасно да постоје криминалне радње које су почињене у периоду ранијих власника и то је потребно процесуирати на адекватан начин. Ово је доказ да институције раде свој посао - рекао је Ђокић.

Нагласио је да ова дешавања не утичу негативно на пословање "Алумине", јер она има свој ритам и пословне планове које садашња управа савјесно извршава.

- Ова активност само може да помогне да нека спорна питања буду ријешена - нагласио је Ђокић.

Према незваничним информацијама, изузета документација се односи на рад бивше шефице Правне службе ове компаније Соње Рубеж и њеног супруга адвоката Ненада Рубежа. Обоје су радили за Фабрику глинице "Бирач" и "Алумину" у вријеме док су њом управљали литвански власници. Саговорник близак истрази каже да полиција изузима документацију која се односи на вишемилионску штету тим фирмама и неосновано изношење новца у пореске рајеве.

- Фокус је на незаконито уписаним залозима на основу којих је судија зворничког Основног суда Јелена Тодоровић у априлу блокирала рачун "Алумине" због потраживања вриједних 155 милиона КМ које је имала фочанска фирма "Павгорд"- каже исти извор.

"Павгорд" је раније та потраживања откупио од литванске Укио банке за 6,4 милиона евра.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.