Осумњичени за изборне преваре у Сребреници пуштени након саслушања

ГС
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Осумњичени за изборне преваре у Сребреници пуштени након саслушања

ИСТОЧНО САРАЈЕВО - Три лица која су ухапшена на подручју Сребренице и Тузле због сумње да су починила кривична дјела фалсификовање исправе, недозвољено кориштење личних података и повреда бирачког права, пуштена су на слободу, потврдио је Срни портпарол Агенције за истраге и заштиту (СИПА) БиХ Лука Миладиновић.

Миладиновић је рекао да су ова лица саслушана у својству осумњичених у просторијама СИПА у Тузли, након чега су пуштена, јер није било основа за њихово задржавање.

Према његовим ријечима, Агенција ће у наредном периоду предати извјештај Тужилаштву БиХ.

Јуче су ухапшени Бего Бектић, сада бивши предсједник СДП-а Сребреница и носилац листе те странке за локални парламент, те Енвер Хамзић и Муамер Санџић под оптужбама да су на протеклим изборима били дио изборних превара у корист кандидата српских странака за начелника Младена Грујичића, који је који је, према прелиминарним подацима Централне изборне комисије (ЦИК) БиХ, обезбиједио нови мандат у фотељи начелника, побиједивши Алију Табаковића из СДА, уз којег су били и СБиХ, СББ, ПДА, ДФ, али не и СДП.

Предсједништво СДП-а је распустило сребренички одбор и искључили из чланства предсједника организације у тој општини.

Грујичић је у јучерашњим изјавама оцијенио да се иза свега крије покушај подметања представника бошњачких странака. Како истиче, то је наставак притиска на Бошњаке који су спремни на сарадњу, помирење и суживот.

Потврдио је да га је шеф кабинета јуче ујутру обавијестио да припадници СИПА претресају Бектићеву кућу, а касније су дошли у зграду општине, гдје је Бектић на челу једног од општинских одјељења.

- Бошњаци послије изгубљених избора траже оправдање и оптужују своје сународнике за издају ако нису били на заједничкој листи бошњачких странака које воде ретроградну политику подјела и нетолеранције. Сваки Бошњак који мисли главом и не слуша наређења политичког Сарајева бива изложен пријетњама и најгорим оптужбама од бошњачке коалиције која изгуби изборе. Тако је и након ових избора - навео је Грујичић.

Он је истакао да је Бектић добро обављао посао као начелник одјељења, да су добро сарађивали и да га због тога оптужују, називајући га издајником.

-Оптужују га да је, наводно, подржавао мој избор за начелника и ово је порука Бошњацима да не смију сарађивати са Србима, што је за сваку осуду - рекао је Грујичић.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.