Фото: Друштвене мреже
| Саво Минић
БАЊАЛУКА – Премијер Републике Српске Саво Минић поручио је да су гастрономија, традиција и гостопримство највеће богатство Посавине, осврћући се на данашње Гастро сусрете у Пелагићеву.
– Нема богатства као што је пуна посавска трпеза, вриједне руке домаћица и пјесма која окупља људе. И данас су ми то потврдили Гастро сусрети у Пелагићеву. Таква је наша Посавина – жива, насмијана и поносна – навео је Минић у објави на друштвеној мрежи „Икс“.
Он је истакао да су овакве манифестације прилика да се очувају обичаји, промовишу домаћи производи и окупе људи око вриједности које су годинама препознатљиве за овај крај.
Нема богатства као што је пуна посавска трпеза, вриједне руке домаћица и пјесма која окупља људе. И данас су ми то потврдили Гастро сусрети у Пелагићеву. Таква је наша Посавина - жива, насмијана и поносна. pic.twitter.com/RsXt2Zm4uL
— Саво Минић (@minic_savo) July 19, 2026
Подсјећамо, Минић је данас боравио и у Тишини код Шамца, гдје је присуствовао традиционалној Фишијади.
– Волим овакве дане кад ухватим времена да се дружим са својим Шамчанима. Фишијада у Тишини нас је окупила да уживамо у доброј атмосфери, домаћим специјалитетима, али и да чувамо традицију и природу – поручио је Минић.
Он је посебно нагласио значај заштите мочварно-барског комплекса „Тишина“, подсјетивши да га је Влада Републике Српске прогласила заштићеним стаништем.
– Одлучни смо да сачувамо једно од највриједнијих природних богатстава уз Саву, са жељом да у њему уживају и генерације које долазе – истакао је Минић.
Волим овакве дане кад ухватим времена да се дружим са својим Шамчанима. Фишијада у Тишини нас је окупила да уживамо у доброј атмосфери, домаћим специјалитетима али да чувамо традицију и природу.
— Саво Минић (@minic_savo) July 19, 2026
Посебно сам срећан што смо мочварно-барски комплекс „Тишина“, одлуком Владе Републике… pic.twitter.com/pLthOy5Qms
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.