Кустурица: Република Српска опстаје у сваком смислу

ГС
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Кустурица: Република Српска опстаје у сваком смислу

БАЊАЛУКА - Република Српска опстаје у сваком смислу, изјавио је вечерас прослављени српски и свјетски редитељ Емир Кустурица.

Кустурица је новинарим на свечаном пријему у Бањалуци поводом Дана Републике – 9. јануара рекао да је Српска дубоко укоријењена у своју културу.

"Та култура је религијски образац из којег се гранају сви културни обрасци који слиједе ту причу", истакао је Кустурица.

Он је додао да Српска у сваком погледу опстаје и да о томе не треба више говорити са упитником.

Девети јануар се слави као Дан Републике Српске јер је тог датума 1992. године настала под првобитним називом Република српског народа у БиХ.

Српску су основали српски посланици у тадашњој Скупштини БиХ након што су прегласани у кључним питањима о опстанку Југославије, а припадници друга два народа кренули у сецесију мимо воље Срба, који су имали статус конститутивног народа.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.