Фото: Цвијановић: Србија ослонац и подршка Српској
НОВА ТОПОЛА - Предсједник Републике Српске Жељка Цвијановић изјавила је да новоизграђени Дом културе у Новој Тополи представља заједнички напор институција Српске и Србије, Града Градишке и свих који су на њему предано радили.
- Свјесни смо да имамо још много изазова, али ово је велики дан, који треба уписати у историју Нове Тополе - поручила је Цвијановићева на свечаности отварања новог дома.
Цвијановићева је захвалила предсједнику Владе Србије Ани Брнабић зато што је изабрала да након реизбора на ову функцију прво посјети Републику Српску, истичући да је то велика част.
Она је навела да је много напора уложено на развоју Републике Српске, да буде боља и љепша, али да је тако добро знати да Република Српска има Србију иза себе.
- Тако је добро знати да имамо ослонац, подршку и то нам даје додатни подстицај за све оно што смо наумили и што радимо. Ту су велики стратешки пројети, хоћемо да будемо везани комуникацијски на сваки могући начин са Србијом, стога прича о ауто-путу, зато смо тако борили за мост Братуљуб у Братунцу, аеродром у Требињу који ћемо имати - рекла је Цвијановићева.
Она је додала да оно што је грађанима Републике Српске јако важно јесте управо то да у свакој заједници има неки пројекат, који је Република Србија финансирала.
- На свему томе смо јако захвални, али смо посебно захвални на јединству које имамо, на добром разумијевању. Ми функционишемо као тим, настављамо да радимо тимски, јер знамо да је у томе наша заједничка снага - нагласила је Цвијановићева.
Република Српска, каже Цвијановићева, има амбициозне планове за развој и све оно што хоће, жели и може да постане у будућности.
- Желимо да се ослонимо и на Србију у испуњавању тих наших циљева. И у наредним годинама, без обзира на изазове, нећемо скренути са овог пута. Знамо шта треба да буде Република Српска и сигурни смо да ће она бити очувана и јака, мјесто за све нас и сву нашу дјецу - истакла је Цвијановићева.
Свечаности отварања Дома културе присуствовали су и предсједник Владе Српске Радован Вишковић, као и српски члан Предсједништва БиХ Милорад Додик.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.