Фото: Врапчићи пјевају у Бечу
Беч - Дјечији хор "Врапчићи" из Бањалуке одржаће концерт у Бечу на позив Удружења "Бамби" које организује велики међународни фестивал "Ми смо деца весела".
Концерт ће бити одржан у суботу у 19 часова у свечаној сали "Längenfeldgrasse 13-15" у дванаестој бечкој општини Мејдлинг.
- Нашем хору припала је част да учествује у ревијалном дијелу програма и одржи цјеловечерњи концерт - рекао је умјетнички руководилац и оснивач хора "Врапчићи" Бранислав Ђаковић.
Своје вокалне способности публици у Бечу показаће 40 бањалучких малишана.
- На овом фестивалу представиће се двадесетак умјетничких колектива из неколико држава. Ми се увијек радујемо наступима, путовањима, дружењима, новим познанствима и представљању РС на најбољи начин - казао је Ђаковић.
"Врапчићи" ће наступити и вечерас у 18 часова на "Дјечијим музичким сусретима у Бечу" у Храму Светог Саве. Бањалучки малишани пјеваће заједно са члановима "Просвјетиног малог хора" који дјелује у оквиру Српског просвјетног и културног друштва "Просвјета" у Аустрији. На концертима ће извести пјесме са албума "Тајна највећа" и "Шта је то". Ђаковић је најавио и концерте на "Змајевим дечијим играма" у Новом Саду, београдском Центру "Сава" и на фестивалу у Котору.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.
Најновије вијести из рубрике