Уручени кључеви девет станова за младе брачне парове

Срна
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Уручени кључеви девет станова за младе брачне парове

ДОБОЈ - Српски члан Предсједништва БиХ Милорад Додик, градоначелник Добоја Борис Јеринић и посланик у Представничком дому Парламентарне скупштине БиХ Обрен Петровић уручили су данас у Добоју кључеве девет станова за младе брачне парове.

Додик је истакао да је ово одлична акција града Добоја која ће бити надограђена.

"Захвалан сам Јеренићу, Петровићу и граду Добоју који су ову идеју прихватили", рекао је Додик новинарима.

Он је изразио увјерење да ће веома брзо и остали млади брачни парови добити кључеве станова.

"Настојаћемо да осмислимо још неке ствари и наставићемо реализацију пројеката који су дио пронаталитетне политике. Ово треба бити трајна акција у Добоју, али и у осталим локалним заједницама", рекао је Додик.

Јеринић је нагласио да ће Добој наставити са реализацијом пројекта субвенционисања станова за младе брачне парове.

"У току је други позив за додјелу станова. Добој ће купити 100 станова за младе брачне парове, а конкурс ће бити редовно расписиван", рекао је Јеринић.

Он је захвалио Додику, предсједнику Републике Српске Жељки Цвијановић и институцијама Српске за подршку у реализацији овог пројекта.

Давор Блесић који је добио кључеве стана захвалио је граду Добоју и институцијама Српске за помоћ младим брачним паровима.

"Ово је јасна порука да млади не треба да напуштају Добој", рекао је он.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.