Фото: Служен парастос за 608 српских бораца
ИСТОЧНО СAРAЈЕВО - Полагањем цвијећа на Централном крсту Војничког гробља на Врацама и парастосом погинулим борцима јуче је у Источном Сарајеву обиљежен Дан Прве сарајевске механизоване бригаде Војске Републике Српске.
Предсједник Скупштине Борачке организације Источно Ново Сарајево Предраг Трапара рекао је Срни да је ова бригада, која је настала прије 18 година, помагала свим осталим јединицама што се тиче борбених средстава и била једна од ударних полуга Сарајевско-романијског корпуса.
Према његовим ријечима, Прва сарајевска механизована бригада бројала је око 6.000 војника, а током посљедњег четворогодишњег отаџбинског рата животе је изгубило 608 припадника ове бригаде.
Говорећи о данашњем положају бивших војника ове бригаде, Трапара је рекао да су у Борачкој организацији задовољни, али да се могло и може урадити више.
Aна Мандић, мајка Давора Мандића који је као припадник ове бригаде погинуо у новембру 1992. у 22. години, рекла је да сваке године на дан обиљежавања бригаде осјећа тугу и бол, те да су јој потресна оваква окупљања.
Она је истакла да се Влада РС брине за породице погинулих бораца, те да је учинила доста и онолико колико се може у овим тешким временима.
Илија Мрковић, припадник бригаде који је рањен у претходном рату, а чији син је изгубио живот у мају 1993. године, рекао је да је третман који пружа РС и њена борачка организација праведан, те да је та организација учинила доста и за породице погинулих бораца и за инвалиде.
- Сада би Борачка организација РС требало да изнађе начин да се помогне борачкој популацији, те инвалидима изнад четврте категорије, приликом запошљавања и рјешавања њихових стамбених проблема - истакао је Мрковић.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.
Најновије вијести из рубрике