Фото: Шеснаесто донаторско вече "С љубављу храбрим срцима" 26. децембра
БАЊАЛУКА - Шеснаесто донаторско вече "С љубављу храбрим срцима" биће одржано 26. децембра 2025. године, са циљем прикупљања средстава за оснивање и опремање центара за специјалистичке социјалне услуге за дјецу и омладину са сметњама у развоју у Бањалуци, Дервенти и Фочи.
Акција се одржава под високим покровитељством вршиоца дужности предсједника Републике Српске Ане Тришић-Бабић.
Носиоци овогодишњег пројекта су Министарство здравља и социјалне заштите Републике Српске и Јавна установа Завод за социјалну заштиту Републике Српске.
У оквиру акције, од 12. децембра 2025. године од 12 часова до 31. децембра 2025. године биће активан хуманитарни број "m:tel" 1411. Позивом на овај број грађани могу донирати 1 КМ и на тај начин пружити подршку цијелој акцији.
Средства се могу уплатити и на рачуне посебних намјена Министарства финансија Републике Српске:
Рачун број 571-010-00002700-15 код Банке поштанска штедионица а.д. Бања Лука,
Девизни рачун IBAN BA39 5710 0704 0000 6774 (партија: 0070400000067) код БПШ а.д. Бања Лука.
Прво донаторско вече „С љубављу храбрим срцима“ одржано је 2010. године на иницијативу предсједника Републике Српске Милорада Додика.
Претходне акције биле су посвећене:
– дјеци обољелој од малигних болести,
– дјеци са посебним потребама и поремећајима у развоју,
– дјеци обољелој од дијабетеса мелитуса типа 1,
– дјеци са аутизмом,
– изградњи Родитељске куће у Бањалуци,
– дјеци са ријетким генетским обољењима,
– Центру за превенцију развојних тешкоћа „За мајку и дијете“,
– Фонду солидарности за дијагностику и лијечење обољења, стања и повреда дјеце у иностранству,
– дјеци са потешкоћама покрета,
– дјеци са потешкоћама у развоју за оснивање дневних центара у Требињу и Бањалуци,
– првој Банци хуманог млијека,
– набавци превозних средстава за 33 удружења у оквиру Савеза удружења за помоћ ментално недовољно развијеним лицима Републике Српске (МеНеРаЛи),
– набавци савремених транспортних инкубатора за породилишта у Српској,
– успостављању Регистра добровољних давалаца матичних ћелија хематопоезе Републике Српске и оснивању Лабораторије за ХЛА типизацију ткива при Заводу за трансфузијску медицину Републике Српске,
– увођењу скрининга на спиналну мишићну атрофију (СМА) код новорођенчади.
Ова традиционална хуманитарна акција и ове године позива све грађане Републике Српске да пруже подршку храбрим срцима и допринесу бољем животу дјеце и омладине са сметњама у развоју.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.
Најновије вијести из рубрике