• Новости
  • Друштво

Приједорчани протестовали десети пут

Пише: ГС 24.05.2025 16:28
Фото: Агенције

ПРИЈЕДОР - У Приједору је данас одржан 10. грађански протест под називом „Устанак за опстанак“ на Тргу Мајора Зорана Карлице, са којег је тражена хитна одговорност за уништавање земље, ваздуха и воде које узрокује рудник Букова Коса.

Грађани су са данашњег протеста још једном јасно поручили да неће насједати на пребацивање надлежности између институција када је ријеч о руднику лигнита на Буковој Коси.

- Не интересују нас изговори и пребацивање лоптице. Желимо конкретне мјере и одговорне људе који ће стати иза својих одлука - поручили су окупљени, преноси СрпскаИнфо.

Протест је протекао мирно, уз снажну поруку да борба за чисту и здраву животну средину и достојанствен живот неће престати док се не обустави даљње загађење и не покрене рекултивација оштећеног подручја.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.