Кладари код Српца: Сложне руке подигле километар насипа

Д. Ј.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Кладари код Српца: Сложне руке подигле километар насипа

Србац - Мјештани Кладара код Српца санирали су насип на рјечици Матури, који се налази на граници између србачке и градишке општине у дужини од 1.058 метара.

Ова рјечица се излила током мајских поплава и потопила око 30 домаћинстава у овом насељу, а под водом се нашло и око 400 хектара плодних површина.

- До поплаве је дошло због пуцања насипа који је подигнут прије 30 година и није одржаван, као ни корито ове рјечице. Након санирања штете, организовали смо се и потражили помоћ код начелника Драге Ћирића, који нам је одобрио 2.250 литара нафте, а сами смо пронашли механизацију и људство које је санирало насип. Успјели смо да прочистимо 38 пропуста и уредимо 356 метара локалног пута - рекао је вођа акције Богољуб Ристић и додао да је вриједност радова око 10.000 марака.

Он је захвалио фирми "Илинчић", која је обезбиједила багер, као и начелнику општине Градишка Зорану Латиновићу, који је донирао гориво, али и помагао становништву.

- Драго ми је што је насип учвршћен, чиме ће бити спријечена штета већих размјера. Било је лијепо видјети солидарност мјештана Кладара и Кочићева, јер су заједно спасавали стоку и испумпавали воду из кућа - истакао је Латиновић.

Начелник Одјељења за просторно уређење и стамбено-комуналне дјелатности општине Србац Зоран Ђурић рекао је да ових дана покушавају да анимирају мјештане србачких села Повелич и Дворине да изведу сличну акцију.

 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.