Иницијатива да у БиХ буде дан жалости због Бешлићеве смрти

Кликс
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Агенције

САРАЈЕВО - Министар за људска права и избјеглице БиХ Севлид Хуртић упутио је иницијативу предсједавајућој Савјета министара БиХ Борјани Кришто да се због смрти Халида Бешлића прогласи дан жалости у БиХ.

- Умирали су и одлазили велики људи, Босанци и Херцеговци, али ничија смрт није овако потресла регију као одлазак Халида Бешлића. Жалимо га сви, и Бошњаци, и Срби, и Хрвати, и остали... - навео је Хуртић.

Како је казао, Бешлић је био посебан човјек "који нас је све заједно увесељавао, уједињавао и био је искрени пријатељ свима, без обзира на вјеру, нацију и поријекло".

- Зато је Халид Бешлић заслужио и задужио нас да му се БиХ макар на симболичан начин одужи. На дан Халидове џеназе застава треба бити спуштена на пола копља - казао је Хуртић.

Халид Бешлић је преминуо данас у Сарајеву у 72. години живота, а комеморација и џеназа бит ће обављени у понедјељак.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.