Имовину пријавило око 60 одсто становника Српске

М. Ч.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Имовину пријавило око 60 одсто становника Српске

БAЊA ЛУКA - На шалтерима Пореске управе РС јуче су биле велике гужве, а према прелиминарним подацима, око 60 одсто становника Српске у предвиђеном року поднијело је пријаву пореза на имовину.

Портпарол Пореске управе РС Мила Штркић рекла је да су шалтери у свим подручним јединицама јуче радили продужено радно вријеме, односно до 18 часова.

Прецизне податке о томе колико је пријава поднесено, каже, још немају, јер се очекују и пријаве које су послане поштом.

- Очекујемо још значајан број пријава које ће стићи путем поште. Задржана је стара навика да се све оставља за посљедњи час, док су у јануару шалтери били празни. Ипак, прелиминарни подаци говоре да је до сада око 60 одсто становника поднијело пријаве - казала је Штркићева.

Крајњи рок за подношење пријава био је 28. фебруар, али с обзиром на то да је ове године то био нерадни дан, одлучено је да се рок за подношење пореских пријава помјери за 1. март.

Директор Пореске управе РС Миле Баника упозорио је раније да су порески обвезници који су током ове године поднијели пријаве за упис у фискални регистар непокретности, као и они који нису поднијели пријаву, а обвезници су пореза на имовину, дужни да поднесу пореску пријаву за порез на имовину за 2010. годину.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.