Фото: Богданић: Радимо на рјешавању финансијских проблема
Бањалука - Министар здравља и социјалне заштите Републике Српске Драган Богданић изјавио је данас у Бањалуци да се ради на рјешавању постојећих финансијских проблема у здравственим установама у Српској, које тренутно дугују око 100 милиона КМ због неуплаћених пореза и доприноса.
"Успјели смо исплатити плате у здравственим установама и сачувати постојећи број запослених. Изналазимо начин да превазиђемо проблеме и то ћемо радити и у наредном периоду", рекао је Богданић новинарима након састанка са директорима болница у Републици Српској.
Он је истакао да руководиоци здравстевних установа морају да воде рачуна о измирењу свих обавеза.
Богданић је напоменуо да је на састанку било ријечи и о збрињавању пацијената са акутним инфарктом миокарда.
"У посљедњих мјесец дана у Универзитетској болници – Клиничком центру Бањалука кардиолози на најсавременији начин успјешно рјешавају проблеме акутног инфаркта миокарда", додао је Богданић, нагласивши да ће кардиохиругија бити развијана у Бањалуци, али да је тренутни проблем недостатак кадрова.
Шеф одјељења интервентне кардиологије Универзитетске болнице – Клиничког центра Бањалука Саша Лончар нагласио је да у оквиру ове здравствене установе могу да буду збринути пацијенти из Републике Српске са акутним инфарктом миокарда.
"Формирана су четири тима која ће збрињавати ове пацијенте, што је новина у здравственом сектору", рекао је Лончар, напоменувши да пацијенти са акутним инфарктом миокарда више неће морати да се лијече изван Српске.
Координатор за ваздушни транспорт повријеђених и обољелих Никола Бојић навео је да ће тешко обољели пацијенти из читаве Републике Српске хелокоптерима бити транспортовани у Универзитетску болницу – Клинички центар Бањалука.
"Код интервенција је неопходан жзлатни стандардж, односно првих три до шест часова након инфаркта миокарда и због тога је употреба хеликоптера неопходна", каже Бојић.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.
Најновије вијести из рубрике