Фото: Кафа само са акцизном маркицом
БAЊA ЛУКA - У свим малопродајним објектима у БиХ од данас у продаји може да буде искључиво кафа која је обиљежена акцизним маркицама, саопштено је јуче из Управе за индиректно опорезивање БиХ (УИО БиХ).
Новим Законом о акцизама предвиђено је увођење акцизних маркица за сву кафу намијењену за малопродају од 1. октобра ове године. Портпарол УИО Ратко Ковачевић рекао је да сва лица која од данас буду продавала кафу која није обиљежена акцизним маркицама чине прекршај. Казне за продају акцизних производа који нису обиљежени акцизним маркицама за правна лица износе од 1.000 до 200.000 марака, а за предузетнике од 1.000 до 20.000 марака.
Да би се избјегли прекршаји и кажњавање из УИО позивају сва лица која продају кафу у малопродаји да поднесу захтјев за издавање акцизних маркица, како би обиљежили кафу ради несметане продаје послије почетка октобра ове године.
Од почетка примјене новог Закона о акцизама у УИО је стигло 350 захтјева за издавање акцизних маркица за кафу и по тим захтјевима је затражено издавање више од 17 милиона комада маркица.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.