Фото: Иностране компаније заинтересоване за улагање
КОТОР ВAРОШ - Котор-Варош је отворен за стране инвестиције, а у посљедњих десетак дана обављени су разговори са представницима три иностране компаније које су заинтересоване да у овом мјесту отворе производне погоне.
- Ријеч је о компанијама из земаља чланица Европске уније које се баве производњом намјештаја и дијелова за аутомобилску индустрију' - истакао је замјеник општинског начелника Далибор Вучановић и додао да локална власт чини све да би створила што бољи амбијент за страна улагања, преносе агенције.
Он је нагласио да су инвеститори из иностранства препознали Котор-Варош као град који подржава стабилне инвестиционе пројекте, напомињући да инвеститори из Италије у овдашњим погонима тренутно запошљавају више од 1 000 радника.
- Добили смо увјеравања да ће инвеститори из Италије повећавати обим производње у погонима у Котор Вароши, као и да ће у наредном периоду примати нове раднике -рекао је Вучановић.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.