Karolini maraton protiv Šarapove

Danska teniserka Karolina Voznijacki ostvarila je pobjedu u prvom meču ’bijele’ grupe završnog turnira u Singapuru.

Voznijacki je poslije više od tri sata savladala Mariju Šarapovu, rezultatom 7:6, 6:7, 6:2.

Koliko je meč na stadionu u Singapuru bio neizvjestan i dug pokazuje činjenica da se igralo tačno tri časa i 13 minuta, a da je u trećem setu odigrano samo osam gemova.

Dankinja je bolje počela duel i povela sa 3:0, uz brejk prednosti. Šarapova se vratila sredinom seta, a poslije još dva razmjenjena brejka, otišlo se u dodatni.

U taj brejku Ruskinja je imala prednost, vodila je sa 4:2 i imala servis. Tada je Voznijacki vezala pet uzastopnih poena i povela u setovima.

Dobijen prvi set Karolini je dao krila, pa je već na startu drugog dijela igre ponovo oduzela servis protivnici. Dva puta je ispuštala stečenu prednost i kazna je stigla u novom taj brejku. Maša je bolje odigrala ključne poene i izjednačila na 1-1.

Treći set počeo je kao i prethodna dva – brejkom danske teniserke. I ovoga puta se njena protivnica rezultatski vratila, ali su je očajan servis i veliki broj grešaka sprečili da osvoji više od dva gema.