Grizman režirao preokret Francuske protiv Irske

Tanjug

Lion - Fudbalska reprezentacija Francuske plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva, pošto je danas nakon preokreta savladala Repuliku Irsku sa 2:1 (0:1).

Francuska je do pobjede stigla golovima Antoana Grizmana u 58. i 61. minutu, a jedini gol za Irce postigao je Robert Brejdi iz penala u trećem minutu susreta.

Irska je odlično počela utakmicu i nakon nesmotrenog starta Pola Pogbe nad Šejnom Longom, sudija Ricoli pokazao je na bijelu tačku, a siguran izvođač bio je Brejdi. Irska je u 21. mogla da stigne do drugog gola, ali je dobro intervenisao Loris nakon šuta Derila Marfija.

U nastavku, Francuska je krenula znatno ofanzivnije, a nakon odličnog centaršuta Bakarija Sanje, Grizman je glavom pogodio. Samo tri minuta nakon izjednačenja, Grizman je ponovo postigao pogodak, a prethodno je sjajno loptu spustio Olivije Žiru.

Irska je od 66. minuta igrala sa igračem manje, pošto je direktan crveni karton dobio Šejn Dafi zbog klizećeg starta nad Grizmanom.

Francuska će se u četvrtfinalu sastati sa boljim iz duela Engleska - Island.