Đoković u tri seta do četvrtfinala

Prvi nosilac Novak Đoković savladao je Filipa Kolšrajbera iz Njemačke sa 6:1, 7:5, 6:3 u osmini finala US opena.

Po vrućem i vlažnom vremenu u Njujorku, Novak je uspio da završi posao za 123 minuta igre, a najjači otpor Kolšrajber je pružio u drugom setu, kada je imao i set loptu. Igrao se tada dug poen u kojem je Nijemac imao inicijativu, ali ga je Đoković na kraju prošao na mreži forhendom.

Uslijedio je Novakov brejk za vođstvo 2-0 u setovima, kao i brejk u prvom gemu trećeg seta, čime je srpski teniser definitivno prelomio meč. Ukupno, Đoković je imao 34 vinera i 19 neiznuđenih grešaka, dok je Kolšrajber imao 27 direktnih poena i 36 grešaka.

Đoković je tako došao do svog 22. uzastopnog Gren slem četvrtfinala, što je drugi rezultat u istoriji (prvi je Federer sa 36). Takođe, Novak je sada i zvanično prestigao Bjerna Borga po broju nedjelja na prvom mjestu na svijetu, sada je počeo svoju 110. poziciju na vrhu.

Za plasman u polufinale Novak će se boriti sa boljim iz duela Conga – Mrej.