Rukometaši Borca poraženi na startu

G.S.

Meškov - U premijernoj utakmici četvrte sezone SEHA Gasprom Južni tok lige rukometaši Borca m:tel poraženi su na gostovanju u Bjelorusiji od Meškov Bresta sa 27:31 (14:16).

Bilo je to odlično izdanje Banjalučana, kojima je objektivno jako malo nedostajala da sa jednog od najtežih gostovanja vrate neporaženi. "Crveno-plavi" su odlično otvorili meč, poveli sa 2:0, ali je domaćin preokrenuo na 4:3. Uslijedila je furiozna serija Borca od 6:0, četiri gola Srđana Trivundže i dva Milana Đukića, za vođstvo od 9:4 u 12. minutu. Bjelorusi su tada zaigrali angažovanije u odbrani, smanjili na 9:11 u 20. minutu, u 28. izjednačili na 13:13, da bi na odmor otišli sa prednošću od 16:14.

Početak drugog dijela pripao je ponovo gostima, koji su u 43. minutu uspjeli da povedu sa 21:20. Međutim, uslijedila je serija Meškov Bresta od 5:0 i vođstvo u 46. minutu od 25:21. Banjalučani su u 57. minutu uspjeli da dođu na "minus dva" 27:29, ali više od toga nisu mogli. Do kraja susreta domaći su postigli još dva gola za konačnih 31:27.

Narednu utakmicu "crveno-plavi" igraju u petak, 5. septembra, kada će u unaprijed odigranoj utakmici četvrtog kola dočekati novajliju u ovom takmičenju, mađarski Vesprem.